هدر موبایل
1386/08/23 09:41:00
سرویس صحن
رئیس جمهور در دفاع از وزرای پیشنهادی:

وزارتخانه های صنایع و نفت به لحاظ برنامه چهارم توسعه ماموریت های سنگینی برعهده دارند

محمود احمدی نژاد رئیس جمهور در دفاع از وزرای پیشنهادی صنایع و نفت گفت: این دو وزارتخانه به لحاظ برنامه چهارم توسعه و افق چشم انداز ماموریت های سنگینی برعهده دارند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، وی با بیان اینکه بخش نفت بعنوان یکی از پایه های کشور نیازمند چند تحول اساسی است اظهار داشت: تحول اول در ساختار وزارت نفت و پیشبرد برنامه است. اکتشاف و توسعه ظرفیت تولید کار مهم دیگری است که وزارت نفت در دستور کار خود باید داشته باشد.

رئیس جمهور ادامه داد: حضور موثر در بازارهای جهانی، بهینه سازی هزینه ها، تامین نیازهای انرژی مسئولیت سنگینی است. علاوه بر آن کنترل و تنظیم درآمد و هزینه در داخل وزارت نفت از مهمترین کارهای این وزارتخانه می باشد.

وی خاطرنشان کرد: امروز تقاضای فراوانی از ناحیه کشورهای تولید کننده، هم برای سرمایه گذاری آموزشی و انتقال فناوری پیش رو است.

احمدی نژاد ادامه داد: برای این مسئولیت ها نوذری بخش عمده ای از زندگی کاری خود را در نفت گذرانده است و تجربه دو دوره نمایندگی در مجلس را نیز دارد و از عناصر دلسوز و مسلط به مسایل نفت با نگاه تصمیم گیر و تحول گر است.

وی با بیان اینکه در بخش صنعت که از پایه های اصلی اقتصاد کشور است کارهای مهمی پیش رو دارید، تصریح کرد: تقویت تولید داخل، فتح بازارهای جهانی، ورود به عرصه رقابت های سخت در صدور کالاهای صنعتی، ایجاد اشتغال پیش بینی شده در برنامه، کاهش هزینه ها، اصلاح مدیریت ها و انتقال مدیریت ها از بخش دولتی به بخش مردمی، کارهای مهمی است که وزارت صنایع باید انجام دهد.

وی افزود: توانمندی های بخش صنعت ما کاملا ناشناخته است و تا امروز اراده محکمی برای احقاق حقوق ملت وجود نداشته است.

احمدی نژاد گفت: طیف وسیع معادن کشور هم به لحاظ شناسایی و فنی برای بهره برداری و هم به لحاظ حفظ حقوق ملت نیازمند کار جدی است. برای این منظور از محرابیان که از نیروی توانمند کشور و مسلط به علوم روز می باشد دعوت به همکاری شد.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: هم آقای نوذری و هم آقای محرابیان دو وزیر موفق در کابینه خواهند بود. دو وزیری که گروه خونشان با گروه خون مجلس همخوانی دارد.

وی اظهار داشت: سه ماه سرپرستی آنها بر دو وزارتخانه فرصت مناسبی برای تعامل با نمایندگان و تسلط آنها در کار بود.

احمدی نژاد اظهار امیدواری کرد که نمایندگان با بررسی مناسبی که انجام می دهند تصمیم به صلاح و مفید برای کشور اتخاذ نمایند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet