شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/01/19 12:24:36
سرویس صحن
بابایی صالح در ارائه پیشنهاد در صحن علنی مجلس:

دولت برای تأمین معیشت مردم در قرنطینه تدبیر کند

نماینده مردم بوئین زهرا در مجلس ضمن درخواست از مردم برای ماندن در خانه جهت مقابله با گسترش دامنه شیوع کرونا از دولت خواست که برای تأمین معیشت آنها به ویژه اقشار فاقد درآمد تدبیری بیاندیشد.
دولت برای تأمین معیشت مردم در قرنطینه تدبیر کند نماینده مردم بوئین زهرا در مجلس ضمن درخواست از مردم برای ماندن در خانه جهت مقابله با گسترش دامنه شیوع کرونا از دولت خواست که برای تأمین معیشت آنها به ویژه اقشار فاقد درآمد تدبیری بیاندیشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201808100044694297.jpg دولت,برای,تأمین,معیشت,مردم,در,قرنطینه,تدبیر,کند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، روح‌اله بابایی صالح در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، 19 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از ارائه گزارش وزرا در صحن علنی مجلس بدون استماع نظر نمایندگان گفت: تاکنون 208 کشور با مشکل انتشار ویروس کرونا مواجه شده‌اند که ایران نیز یکی از آنها است و در این زمینه مسئولان حوزه سلامت، ستاد مقابله با کرونا، بسیج، ارتش، سپاه، نیروهای مسلح و مردمی زحمات زیادی کشیده و موفق عمل کرده‌اند اما لازم است در این حوزه تشکر ویژه‌ای از پرتونگاران و کارکنان رادیولوژی‌ها داشته باشیم که به طور مستقیم با مبتلایان به کرونا ارتباط دارند.

نماینده مردم  بوئین زهرا در مجلس شورای اسلامی خطاب به پزشکیان که ریاست جلسه صحن را به عهده داشت، در قالب سوال ادامه داد: هزینه درمانی مبتلایان به کرونا از چه طریق پرداخت می‌شود، آن هم در شرایطی که گزارش‌های واصله در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیانگر این است که54 گروه از اصناف مختلف در این مدت بیکار شده‌اند، همچنین یک میلیون نفر در کشور فاقد شغل هستند که وضعیت آنها در آینده کشور را با مشکل مواجه می‌کند.

وی تصریح کرد: دولت چه برنامه‌ای برای حمایت از هتلداران، گردشگران، کارخانجات، کارگاه‌ها و سایر مشاغلی دارد که به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعطیلی کشیده شده‌اند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: آیا امکانات بهداشتی در شهرها و روستاها متناسب با نیازشان توزیع شده است آن هم در شرایطی که مردم از وضعیت معیشتی مناسب برخوردار نیستند و این امر می‌طلبد که دولت تدابیری در این خصوص بیاندیشد چرا که نگاه مردم در این زمینه به تصمیمات مجلس و دولت است.

بابایی صالح در ارائه پیشنهاد به ستاد ملی مقابله با کرونا که از سوی تعدادی از مدیران استانی و شهرستانی مطرح شده است، یادآور شد: آنچه مسلم است برای ممانعت از شیوع ویروس کرونا باید از ایجاد تجمعات جلوگیری شود چرا که در هر شهر و استان که این مهم محقق شده آمار مبتلایان کاهش یافته است.

این نماینده مردم در مجلس دهم در پایان با افرادی که عزیزان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده و نتوانسته‌اند حتی برای آنها مراسم ختم برگزار کنند، ابراز همدردی کرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet