خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1399/01/20 09:36:04
سرویس اجتماعی
بابایی صالح:

تامین معیشت اقشار کم درآمد در قرنطینه با دولت است

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه قرنطینه تنها راه مقابله با انتشار ویروس کرونا است از دولت خواست تا وعده خود جهت حمایت از اقشار کم درآمد یا فاقد درآمد را به موقع محقق سازد.
تامین معیشت اقشار کم درآمد در قرنطینه با دولت است عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه قرنطینه تنها راه مقابله با انتشار ویروس کرونا است از دولت خواست تا وعده خود جهت حمایت از اقشار کم درآمد یا فاقد درآمد را به موقع محقق سازد. https://cdn.icana.ir/d/019/201905101865305141.jpg تامین,معیشت,اقشار,کم,درآمد,در,قرنطینه,با,دولت,است Icana

روح‌اله بابایی صالح در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت،  در مورد سرنوشت مبهم کارگران در سال 99 که با تعطیلی کارخانجات و کارگاه‌ها به دلیل شیوع ویروس کرونا با مشکلات جدی مواجه شده‌اند، گفت: با توجه به اینکه بیماری کرونا در 208 کشور جهان از جمله ایران شیوع پیدا کرده است، این امر می‌طلبد که تامین سلامت عمومی در اولویت قرار گیرد.

قرنطینه تنها راه مقابله با شیوع ویروس کرونا است

نماینده مردم بوئین زهرا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس تصمیماتی که اتخاذ شده است تنها راه مقابله با شیوع ویروس کرونا ممانعت از ایجاد تجمعات است، بنابراین هر مکانی که باعث ازدحام افراد می‌شود باید تعطیل کرد.

وی تصریح کرد: اگر بخواهیم تنها به فعالسازی کارخانجات و کارگاه‌ها توجه کنیم باید بپذیریم که تعداد زیادی از منابع انسانی کشور را به دلیل ابتلا به بیماری کرونا از دست خواهیم داد، بنابراین ناچار هستیم این مراکز را تعطیل کنیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: آنچه مسلم است بسیاری از کشورهای بزرگ درگیر با ویروس کرونا همچون چین تنها از طریق قرنطینه توانستند شیوع این بیماری را کنترل کنند، بنابراین ایران هم تنها با این روش می‌تواند شیوع کرونا را مهار کند.

دولت باید قبل از عید بسته حمایتی خود را بین اقشار آسیب‌پذیر توزیع می‌کرد

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه بسته‌های معیشتی که برای اقشار کم‌ درآمد یا فاقد درآمد در نظر گرفته شده باید قبل از عید نوروز توزیع می‌شد، خاطرنشان کرد: هم‌اکنون دولت موظف است توزیع بسته معیشتی که در پایان سال 98 برای اقشار کم درآمد یا فاقد درآمد درنظر گرفته بود را محقق کند، بنابراین یا نباید در مردم توقع ایجاد کند یا به موقع وعده‌هایش را محقق سازد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet