هدر موبایل
1399/01/25 11:33:23
سرویس فرهنگی
بیرانوندی:

سن ورود به دانشگاه فرهنگیان باید به 24 سال افزایش یابد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی سن ورود به دانشگاه فرهنگیان را عادلانه ندانست و تاکید کرد که باید به ۲۴ سال افزایش یابد.
سن ورود به دانشگاه فرهنگیان باید به 24 سال افزایش یابد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی سن ورود به دانشگاه فرهنگیان را عادلانه ندانست و تاکید کرد که باید به 24 سال افزایش یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/201711101608726221.jpg سن,ورود,به,دانشگاه,فرهنگیان,باید,به,24,سال,افزایش,یابد Icana

محمد بیرانوندی  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با تاکید بر اینکه سن ورود به دانشگاه فرهنگیان عادلانه نیست و باید افزایش یابد، گفت: در گذشته سقف سن ورود به دانشگاه فرهنگیان از طریق کنکور 24 سال بود که با بازنگری در سال 92 به 22 سال کاهش یافت اما با توجه به علاقمندی بسیاری از جوانان به شغل معلمی بهتر است با افزایش سن ورود فرصتی به آنها برای اشتغال در این حوزه داده شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود: وقتی فرد در سن 18 سالگی دیپلم بگیرد 4 سال برای ورود به دانشگاه فرهنگیان فرصت دارد هر چند این 4 سال مدت زمان زیادی است اما با توجه به افزایش داوطلبان و برای افزایش دامنه انتخاب و رقابت بیشتر می طلبد سقف سن ورود به دانشگاه افزایش یابد.

وی با تاکید بر اینکه افزایش سقف سن ورود به دانشگاه فرهنگیان امری معقول است، ادامه داد: به طور قطع این موضوع را در کمیسیون آموزش مجلس مطرح خواهیم کرد و پیگیری لازم را خواهیم داشت.

نماینده مردم خرم آباد و دوره در مجلس دهم یادآور شد: در حال حاضر مسیرهای جذب معلم از طریق دانشگاه فرهنگیان، تربیت شهید رجایی و آزمون استخدامی است و در مورد افزایش سقف سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان باید وزارت آموزش و پرورش، سازمان های برنامه و بودجه و امور استخدامی تصمیم‌گیری کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet