هدر موبایل
1399/01/27 10:27:48
سرویس اقتصادی
فولادگر در تشریح نشست کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس:

گزارش راهکارهای جهش تولید تقدیم هیات رئیسه مجلس می‌شود

رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس از نهایی شدن گزارش راهکارهای جهش تولید خبر داد و گفت: این گزارش تقدیم هیات رئیسه مجلس تقدیم می‌شود.
گزارش راهکارهای جهش تولید تقدیم هیات رئیسه مجلس می‌شود رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس از نهایی شدن گزارش راهکارهای جهش تولید خبر داد و گفت: این گزارش تقدیم هیات رئیسه مجلس تقدیم می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201902108315077119.jpg گزارش,راهکارهای,جهش,تولید,تقدیم,هیات,رئیسه,مجلس,می‌شود Icana

حمیدرضا فولادگر رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح نشست کمیسیون متبوعش، گفت: دستورکار نخست کمیسیون بررسی تعیین تکلیف سهام سازمان تامین اجتماعی در بانک رفاه کارگران -اعاده شده از شورای نگهبان- بود که با حضور رئیس سازمان تامین اجتماعی و نمایندگان مرکز پژوهش ها مورد بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: مقرر شد؛ در وهله نخست سازمان تامین اجتماعی نظرات شورای نگهبان درباره این طرح را مدنظر قرار داده و آن را اصلاح کند اما اگر سازمان مذکور نتواند ایرادات شورای نگهبان را رفع کند، کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی بر مصوبه قبلی خود پافشاری کرده و در صورت موافقت نمایندگان در صحن علنی، تعیین تکلیف آن به مجمع تشخیص مصلحت نظام واگذار می شود.

وی در تشریح طرح تعیین تکلیف سهام سازمان تامین اجتماعی در بانک رفاه کارگران، اظهار کرد: از آنجایی که ماده 5 قانون اصل 44 در سال 97 اصلاح شد و براساس آن، به منظور نظارت بیشتر بر بانک های خصوصی مقرر شد، سهم سهامداران حقیقی و حقوقی بیش از یک سوم نباشد و از آنجایی که بانک رفاه کارگران خصوصی بوده و 100 درصد مالکیت آن با سازمان تامین اجتماعی است باید سهام آن به یک سوم کاهش یابد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه به زعم شورای نگهبان این طرح با سیاست های اصل 44 مغایرت دارد، ادامه داد: تامین اجتماعی تعهدات بسیاری دارد به همین دلیل خواستار افزایش مهلت قانونی برای واگذاری سهام خود در بانک رفاه کارگران است.

رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی مجلس اضافه کرد: در ادامه جلسه امروز، گزارش راهکارهای جهش تولید در اختیار نمایندگان قرار گرفت و مقرر شد اعضای کمیسیون نهایتا تا تمامی نظرات خود را درباره آن ارائه کنند تا گزارش به هیات رئیسه مجلس تقدیم شود، در واقع گزارش راهکارهای جهش تولید نهایی شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet