هدر موبایل
1399/01/28 19:40:00
سرویس سیاسی
سعیدی با پاسداشت روز ارتش عنوان کرد:

درخشش ارتش در عرصه جنگ و صلح؛ از میدان نبرد تا خدمات‌رسانی در بحران سیل و کرونا

عضو فراکسیون اصولگرایان ولایی با بیان اینکه روحیه خودباوری و اعتقاد راسخ به آرمان های انقلاب مشخصه نیروهای ارتش است، خدمات ارتش را قبل و بعد از انقلاب بی نظیر و در مسیر استقلال و اعتلای کشور توصیف کرد.
درخشش ارتش در عرصه جنگ و صلح؛ از میدان نبرد تا خدمات‌رسانی در بحران سیل و کرونا عضو فراکسیون اصولگرایان ولایی با بیان اینکه روحیه خودباوری و اعتقاد راسخ به آرمان های انقلاب مشخصه نیروهای ارتش است، خدمات ارتش را قبل و بعد از انقلاب بی نظیر و در مسیر استقلال و اعتلای کشور توصیف کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201902100865978440.jpg درخشش,ارتش,در,عرصه,جنگ,و,صلح؛,از,میدان,نبرد,تا,خدمات‌رسانی,در,بحران,سیل,و,کرونا Icana

محمد اسماعیل سعیدی در گفت‌و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تبریک روز ارتش، گفت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی نظام شاهنشاهی در تلاش بود تا ارتش را در مقابل مردم قرار دهد اما در پی هشیاری و تیزبینی برادران ارتشی نه تنها این اتفاق نیفتاد بلکه همان طور که در شعارهای مردمی مطرح می شد ارتش برادر و همراه ملت بود.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با یادآوری دیدار نیروی هوایی ارتش در 19 بهمن 57 با امام راحل، ادامه داد: آن دیدار به حماسه تاریخی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی تبدیل و زمینه ساز شکست کامل رژیم شاه شد.

وی با تاکید بر خدمات ارتش قبل از پیروزی انقلاب اسلامی افزود: ارتش بعد از پیروزی انقلاب هم در بحران های مختلف همراه و در کنار مردم بود به طوریکه در مقابله با جریان هایی که قصد تجزیه بخشی از کشور را داشتند به خوبی عمل کرد.

سعیدی با یادآروی تلاش نیروهای ارتش در خنثی سازی مشکلات امنیتی اوایل پیروزی انقلاب تاکید کرد: علاوه بر این ارتش در رفع مشکلات مرزی با برخی از همسایگان به خصوص رژیم بعث حاکم بر عراق با نیروی کافی و روحیه عالی ورود میدان شد و در کنار مردم قرار گرفت.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: ارتش در نبرد پاوه، شکست حصر آبادان، عملیات الی بیت‌المقدس و سایر عملیات ها در کنار سایر نیروهای مسلح از جمله سپاه، بسیج و نیروهای مردمی نقشی بسیار ویژه ایفا کرد به طوریکه هم در مسائل امنیتی و هم نظامی خوش درخشید.

سعیدی با بیان اینکه ارتش در راه آرمان های نظام و حفظ کشور شهدای بسیاری را تقدیم کرد، سپهبد شهید صیاد شیرازی را نمونه برجسته ای از شهدای ارتش برشمرد و گفت: ارتش بعد از جنگ تحمیلی 8 ساله و در دوره سازندگی مطابق قانون اساسی که نیروهای مسلح می توانند در زمان صلح از ظرفیت و توان خود در امر سازندگی استفاده کنند وارد میدان شد و با اجرای برخی پروژه ها خدمات شایسته ای ارائه کرد.

وی مدیریت جهادی و روحیه انقلابی را مشخصه فرماندهان ارتش برشمرد و تاکید کرد: ساختاری که در ارتش وجود دارد باعث شده تا ما شاهد روحیه خودباوری، اعتقاد راسخ به آرمان های انقلاب و تلاش برای استقلال و عظمت کشور در نیروهای ارتش باشیم.

 سعیدی با تاکید بر اینکه فعالیت ها و خدمات ارتش محدود به دوران جنگ نیست تصریح کرد: از همان روزهای ابتدایی پیروزی انقلاب هر کجا ماموریت و مسئولیتی به ارتش سپرده شده با تمام توان ورود و خدمات شایسته ای ارائه کرد که نمونه آن را در سیل و زلزله سال گذشته شاهد بودیم. واقعیت آن است که ارتش نیرویی سازمان یافته و دارای تجهیزات پیشرفته است که در مواقع بحران ورود کرده و اقدامات لازم را انجام می دهد.

عضو فراکسیون اصولگرایان ولایی مجلس شورای اسلامی با یادآوری خدمات ارتش در جریان مقابله با شیوع ویروس کرونا افزود: در ماجرای شیوع ویروس کرونا شاهد بودیم که ارتش با سرعت عمل بیمارستان های بزرگ و نقاهتگاه هایی بر پا و همراه با کادر بهداشت و درمان همراه مردم بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet