هدر موبایل
1399/02/01 09:59:56
سرویس بین الملل
دبیرخانه دائمی کنفرانس حمایت از انتفاضه در بیانیه ای به مناسبت روز اسیر فلسطینی ابراز نگرانی کرد

وضعیت وخیم ۵هزار اسیر فلسطینی در زندان‌های اسرائیل در بحران کرونا

دبیرخانه دائمی کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای به مناسبت روز اسیر فلسطینی، اقدامات رژیم صهیونیستی علیه زندانیان را محکوم کرد.
وضعیت وخیم ۵هزار اسیر فلسطینی در زندان‌های اسرائیل در بحران کرونا دبیرخانه دائمی کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای به مناسبت روز اسیر فلسطینی، اقدامات رژیم صهیونیستی علیه زندانیان را محکوم کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201906107355234544.jpg وضعیت,وخیم,۵هزار,اسیر,فلسطینی,در,زندان‌های,اسرائیل,در,بحران,کرونا Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دبیرخانه دائمی کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین مجلس شورای اسلامی ، با صدور بیانیه ای جهت گرامیداشت روز اسیر فلسطینی اقدامات رژیم صهیونیستی را محکوم کرد. متن بیانیه به شرح زیر است:

باسمه تعالی

این روز که در فلسطین به نام روز اسیر نامگذاری شده است را گرامی می داریم و بر لزوم آزادی بدون قید وشرط 5000 هزار اسیر فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی تاکید داریم.

دبیرخانه همچینن تداوم جنایات و اقدامات ضد بشری رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین و محروم نمودن زندانیان از حقوق اولیه و بازداشت کودکان و زنان را بشدت محکوم می نماید و دولت آمریکا را که با اعلام معامله قرن به صهیونیست ها ی افسارگسیخته برای انجام اعمال وحشیانه و ضد انسانی چراغ سبز نشان داده است ، مسئول و شریک جرم این جنایت ها می داند.

رژیم صهیونیستی در سایه سکوت مجامع بین المللی و با حمایت همه جانبه آمریکا از سال 1346 (1967) تا کنون حدود یک میلیون فلسطینی را بازداشت کرده است و با تداوم محاصره غزه از اینکه زندگی هزاران فلسطینی در شرایط سخت و بحرانی ناشی از ویروس کرونا به مخاطره افتاده است ، ابایی ندارد و اظهار خوشحالی نیز می کند. در حال حاضر تعداد اسرای فلسطینی در داخل زندان‌های رژیم صیهونیستی حدود پنج هزار نفر است که حدود ۱۳۰ کودک در میان آنها دیده می‌شود که در بازداشت‌گاه «عوفر» در غرب رام‌الله و «مجدو و الدامون» (در شمال سرزمین اشغالی فلسطین) زندانی هستند.

تعداد بازداشت‌شدگان بیمار تا فروردین جاری 1399 ، حدود ۷۰۰ نفر است که ۳۰۰ نفر آنها بیماری مزمن دارند و نیازمند درمان مستمرند؛ ۱۰ نفر از این ۳۰۰ نفر مبتلا به سرطان هستند. رژیم صهیونیستی ۵۱ اسیر را بیش از ۲۰ سال متوالی است که زندانی کرده و معروف به «عمداء الاسرای» (سرسلسله اسرا) هستند. از جمله آنها «کریم و ماهر یونس» هستند که ۳۸ سال از زندان آنها می‌گذرد یا «نائل البرغوثی» که بیش ۴۰ سال است که زندانی است.همچنین ۵۴۱ اسیر فلسطینی به یک بار یا چند بار حبس ابد محکوم شده‌اند. ۲۲۲ فلسطینی از سال 1346 در زندان‌های رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده‌اند که شهادت ۷۳ نفر آنها به  علت شکنجه، ۶۷ نفر به دلیل اهمال پزشکی، ۷۵ نفر «قتل عمد» و ۷ نفر به دلیل سرکوب و شلیک مستقیم نگهبانان صهیونیستی بوده است.

از آغاز سال 1398 ، پنج اسیر فلسطینی به دلیل سیاست‌های سازمان‌یافته رژیم صهیونیستی و در مقدمه آنها اهمال پزشکی و شکنجه به شهادت رسیده‌اند که تنها پیکر یکی از آنها به خانواده‌اش تحویل داده شده است.

از سال 1346تا کنون رژیم صهیونیستی ۱۶ هزار زن را بازداشت کرده وتعداد زنان کنونی بازداشتی ۴۱ نفر است که در میان آنها ۷ زن زخمی وجود دارد و این اسیران در زندان «الدامون» در شمال  سرزمین اشغالی فلسطین در حبس هستند. 

دبیرخانه دائمی کنفرانس بین المللی حمایت از فلسطین مجلس شورای اسلامی از همه مجالس کشورها بویژه اسلامی و سازمان های بین المللی و حقوق بشری می خواهد تا در شرایط بحرانی و سخت ناشی از ویروس کرونا ، از تمامی ظرفیت ها و امکانات موجود برای آزادی اسرای فلسطینی و همچنین چهار دیپلمات ربایش شده ایرانی در سال 1361 توسط مزدوران صهیونیستی در لبنان و کودکان و زنان زندانی در زندان های رژیم صهیونیستی ، بهره برداری و اقدامات وحشیانه و ضد انسانی رژیم صهیونیستی علیه زندانیان فلسطینی را محکوم  نمایند.

بی تردید ملت فلسطین فرزندان خود را فراموش نخواهد کرد و با پیگیری حقوق مشروع خود از طریق مقاومت در مقابل اشغالگران و درخواست برگزاری همه پرسی در میان ساکنین اصلی به دوران اشغال سرزمین و وطن اصلی خود و آزادی همه اسرا و زندانیان ادامه خواهند داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet