ایام محرم 1398
1388/08/06 12:20:00
سرویس اقتصادی
با اصلاح لایحه دولت

مجلس شیب تغییر قیمت‌ها را کند و اثر تورم را کاهش داد

**عضو کمیسیون ویژه بررسی طرح تحول اقتصادی تصریح کرد: با مصوبه مجلس شیب تغییر قیمتی در اجرای هددفمند کردن یارانه‌ها بسیار کند شده که در تورم تاثیر کاهنده خواهد داشت.

"محمدحسین فرهنگی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با بیان اینکه کمیسیون ویژه شیب سه ساله تغییر قیمت‌ها را که در لایحه توسط دولت پیشنهاد داده شده بود را به مدت 5 ساله تغییر داد گفت: البته در ارتباط با قیمت‌گذاری‌ها نظر دولت تامین شد و کمیسیون نیز تصویب کرد که دولت قیمت‌گذاری‌ها را انجام دهد.

فرهنگی اظهار داشت: همچنین دولت پیشنهاد ایجاد تشکلی صندوقی را برای جبران آثار ناشی از هدفمند سازی یارانه‌ها داده بود که کمیسیون این صندوق را به صندوق حساب هدفمند سازی یارانه‌ها تبدیل کرد.

وی خاطرنشان کرد: از جمله تغییرات اساسی در لایحه دولت و مصوبه کمیسیون ویژه حذف ماده‌ای بود که حقوق و دستمزد تا پایان اجرای لایحه نباید سالانه تغییر یابد که کمیسیون به این ماده رای نداد و آن را حذف کرد.

فرهنگی تصریح کرد: به صورت تقریبی چارچوب لایحه دولت حفظ شد اما در ترتیبات تکمیل‌تر در کمیسیون ویژه به آن پرداخته شد.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه همچنین گفت: نمی‌توان به طور دقیق در مورد تورم این لایحه اظهارنظر کرد چرا که شیب تغییر قیمتی بسیار کند شده است و در تورم تاثیر کاهنده خواهد داشت و اتفاقی که با اجرا شدن این لایحه به وجود خواهد آمد یک افزایش قیمت مقطعی است نه تورم مستمر و مزیت آن این است که افزایش قیمت‌ها به یکباره اتفاق خواهد افتاد اما تورم مساله‌ای است که در هر ماه و در هر روز تکرار می‌شود.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه در پایان گفت: کمیسیون ویژه و مجلس تمام تلاش خود را انجام خواهند داد تا اقشار محروم و ضعیف جامعه آسیب کمتری را متحمل شوند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet