شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/02/02 13:38:27
سرویس اجتماعی
در گفت‌وگو با خانه ملت مطرح شد

نقاط مثبت و منفی «سریال نون.خ» از نظر فلاحت‌پیشه

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه معتقد است «سریال تلویزیونی نون.خ» دارای نقاط مثبت و منفی می‌باشد که باید واقع بینانه آن‌ها را مورد توجه قرار داد.
نقاط مثبت و منفی «سریال نون.خ» از نظر فلاحت‌پیشه عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه معتقد است «سریال تلویزیونی نون.خ» دارای نقاط مثبت و منفی می‌باشد که باید واقع بینانه آن‌ها را مورد توجه قرار داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201909103413165225.jpg نقاط,مثبت,و,منفی,«سریال,نون.خ»,از,نظر,فلاحت‌پیشه Icana

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص پخش سریال «نون.خ»، اظهار داشت: در مورد این سریال بخش‌های زیادی اعم از موافقت و مخالفت صورت گرفته است اما معتقدم باید با دید واقع‌گرایانه‌ای به این سریال توجه کرد. سریال پایتخت خوب بود زیرا باید با گسترش دامنه سریال‌های تلویزیونی، اقوام مختلف ایران را بهتر به مردم سراسر کشور بشناسانیم.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: سریال «نون.خ»، در شناسایی فرهنگ، مناطق دیدنی جغرافیای مناطق کردنشین موفق بوده است اما برخی از انتقادها نیز به این سریال تلویزیونی وارد است.

بازیگران «نون.خ» نماینده فرهنگ کُردی نیستند

وی با بیان اینکه سریال طنز ساخته شده و بازیگران آن در رفتار خود اقدامات طنزگونه‌ای دارند، افزود: باید به این موضوع توجه داشت که بازیگران «نون.خ» از فرهنگ و واقعیت‌های رفتار مردم کُرد نمایندگی نمی‌کنند.

فلاحت‌پیشه با بیان اینکه برخی از رفتار بازیگران نون خ «پت و مت»گونه است و با عقلانیت مردم ایران و کُردها همخوانی ندارد، ادامه داد: روح شجاعت و از خودگذشتگی گذشتگی مردم کُرد در این سریال تحت‌الشعاع کارهای طنز قرار گرفته است.

مردم زلزله‌زده قدردان کمک‌های مردمی بوده و هستند

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی قدرشناسی مردم زلزله زده را در این فیلم می‌بینیم، گفت: مردم ایران برای مردم زلزله‌زده استان کرمانشاه کارهای عظیمی را انجام دادند و تا یک ماه پس از وقوع زلزله کرمانشاه مسئولان مناطق زلزله‌زده، نگران مدیریت کمک های مردمی بود. مردم استان کرمانشاه قدردان کمک‌های مردمی بوده و هستند.

وی با ذکر خاطره‌ای از دوران پس از وقوع زلزله، افزود: یک جوان زلزله زده را دیدم که ۱۶ نفر از اعضای خانواده خود را از دست داده بود و پس از مشاهده هجوم مردم جهت کمک به زلزله زدگان میگفت «از وقتی که کمک ها و همدردی مردم ایران را دیده ام این غم بزرگ برای من تسکین یافته است».

فلاحت‌پیشه اظهار داشت: فرضیه من این است که به دلیل شیوع ویروس کرونا و برای آن که مردم در خانه بمانند، سریالی که قرار بود در ماه رمضان پخش شود را سریعتر و با عجله پخش کردند، به همین جهت نواقصی را در آن مشاهده می‌کنیم.

سریال نون.خ سیاه یا سفید مطلق نیست

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بخش‌هایی از سریال «نون.خ» قابل دفاع است و بازیگران در کنار سایر عوامل این فیلم سعی کردند تا فیلم خوبی را تهیه کنند اما بخش هایی از سریال نفس با ارزش ها و رفتارهای مردم همخوان نیست.

فلاحت پیشه گفت: مرزبانی بخش از فرهنگ مردم کُرد است که در سراسر مرزهای کشور کردها با شجاعت در این زمینه عمل می‌کنند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet