هدر موبایل
1399/02/02 16:19:37
سرویس اجتماعی
ساعی:

ضرورت ایجاد هماهنگی‌های لازم میان مجلس و دولت برای اجرای سیاست‌های کلان

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس همسو و همراه بودن دولت و مجلس در رفع مشکلات کشور را امری ضروری دانست و بر ضرورت ایجاد هماهنگی‌های لازم میان این دو قوه برای اجرای سیاست‌های کلان تاکید کرد.
ضرورت ایجاد هماهنگی‌های لازم میان مجلس و دولت برای اجرای سیاست‌های کلان عضو کمیسیون اجتماعی مجلس همسو و همراه بودن دولت و مجلس در رفع مشکلات کشور را امری ضروری دانست و بر ضرورت ایجاد هماهنگی‌های لازم میان این دو قوه برای اجرای سیاست‌های کلان تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201905103830223769.jpg ضرورت,ایجاد,هماهنگی‌های,لازم,میان,مجلس,و,دولت,برای,اجرای,سیاست‌های,کلان Icana

زهرا ساعی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه در سال 98 با مشکلات زیادی روبرو شدیم، گفت: بخشی از این مشکلات مربوط به بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله بود و تمامی مسئولان و دولت به عنوان قوه اجرایی راه حل‌هایی را برای حل آنها اتخاذ کردند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در رابطه با برخی مسائل زیربنایی در کشور مشکل داریم، افزود: وجود برخی ضعف‌ها در کشور مانند کمبود امکانات و تجهیزات پیشرفته باعث شده دستگاه‌های متولی در زمان بحران سرعت عمل لازم را نداشته نباشند البته بخشی از این مشکلات به دلیل محدودیت‌های مالی است.

وی بر ضرورت ارتقای مدیریت بحران در کشور تاکید کرد و گفت: ایران جزو 10 کشور اول حادثه خیز جهان است و بلایا و مخاطرات طبیعی به طور مداوم آن را تهدید می‌کند بنابراین انتظار می رود پیشگیری از بحران مورد توجه جدی قرار گیرد و تدابیر مناسب اتخاذ شود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس دهم، یادآور شد: در سال 98 با مشکلاتی در حوزه سیاسی و سیاست خارجی مواجه شدیم و تشدید تحریم‌ها و نرخ ارز فشارهای شدیدی را به کشور وارد کرد اما مسئولان نهایت اهتمام خود را در حد توان برای رفع مشکلات به کار بردند.

ساعی یادآور شد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری ما در جنگ تمام عیار اقتصادی قرار داریم؛ ما بارها در جلساتی که با کشورهای غربی داشتیم پیگیری کردیم که موضع خود را مشخص کنند تا مراودات مالی، پولی و بانکی مشخص شود اما آنها تاکید کردند که به دلیل فشارهای آمریکا امکان همراهی نیست بنابراین تلاش شد که از روزنه‌های موجود ارتباط بازرگانی و اقتصادی را با کشورهای دیگر داشته باشیم.

رئیس کمیته جوانان، زنان و خانواده کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، افزود: انتظار می رود در سال 99 با اتخاذ تدابیر مناسب از سوی دولت و مجلس مشکلات کاهش یابد؛ همسو و همراه بودن این دو قوه بسیار مهم است و باید هماهنگی‌های لازم را برای اجرای سیاست‌های کلان داشته باشند و این هماهنگی‌ها باید در سال 99 در دستور کار قرار گیرد تا بتوان بر مشکلات غلبه کرد و در صحنه بین‌الملل و منطقه به خوبی خود را نشان دهیم.

عضو فراکسیون امید مجلس دهم با بیان اینکه در سال 98 نهایت تحریم‌ها را داشتیم، گفت: با تدبیر و مسئولیت‌پذیری مسئولان و همراهی مردم توانستیم در سال 98 کشور را به جلو ببریم و امیدواریم در سال 99 هم با توکل بر خدا، همراهی مردم و همکاری و تعاون سه قوه بتوان مشکلات کشور را حل و فصل کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet