هدر موبایل
1399/02/04 17:10:20
سرویس اقتصادی
پاپی‌زاده:

خروج مرغداران از چرخه تولید زیان مصرف‌کنندگان را به همراه دارد

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: تداوم زیان تولیدکنندگان و عدم حمایت دولت از آنها باعث می‌شود تا در آینده مصرف کنندگان آسیب ببینند و مجبور به خرید این محصول با قیمت بسیار بالایی شوند.
خروج مرغداران از چرخه تولید زیان مصرف‌کنندگان را به همراه دارد نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: تداوم زیان تولیدکنندگان و عدم حمایت دولت از آنها باعث می‌شود تا در آینده مصرف کنندگان آسیب ببینند و مجبور به خرید این محصول با قیمت بسیار بالایی شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/72931.jpg خروج,مرغداران,از,چرخه,تولید,زیان,مصرف‌کنندگان,را,به,همراه,دارد Icana

عباس پاپی زاده بالنگان نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص کاهش شدید قیمت مرغ و نیاز تولیدکنندگان به حمایت‌های دولتی، گفت: بخش کشاورزی از نظر اقتصادی بنیه ضعیفی دارد و طی سال‌های اخیر دچار نوسانات جدی شده و این نوسانات ورشکستگی بسیاری از پرورش دهندگان دام و طیور را به همراه داشته است.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در فصل‌های گذشته شاهد بودیم مرغداران دچار زیان شده و در حال حاضر فعالیت تولیدی خود را کنار گذاشته اند، ادامه داد: تولیدکنندگان باقی مانده مرغ گوشتی نیز در حال حاضر با توجه به کاهش تقاضا و نه افزایش تولید زیان سنگینی را متحمل می‌شوند و اگر دولت از بخش تولید گوشت مرغ کشور حمایت نکند در فصل آینده شاهد افزایش قیمت گوشت مرغ می‌شویم زیرا تولید و عرضه این محصول کاهش می‌یابد.
 
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در حال حاضر عرضه گوشت مرغ افزایش نداشته و به میزان منطقی وجود دارد اما شرایط به وجود آمده تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا تقاضا را کاهش داده است، عنوان کرد: تداوم زیان تولیدکنندگان و عدم حمایت دولت از آنها باعث می‌شود تا در آینده مصرف کنندگان آسیب ببینند و مجبور به خرید این محصول با قیمت بسیار بالایی شوند.
 
وی با بیان اینکه دولت باید تدبیری را اتخاذ نماید تا تولیدکنندگان مرغ گوشتی در چرخه تولید باقی بماند، تصریح کرد: دولت نمی‌تواند قیمت مرغ را به نحوی افزایش دهد تا در بازار شاهد کاهش قدرت خرید مردم نباشیم اما می‌تواند با استفاده از ابزارهای یارانه‌ای حمایت لازم را در زمینه کاهش هزینه تولید از پرورش‌دهندگان مرغ داشته باشد.
 
نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به اینکه قیمت مرغ باید به میزان متعادلی برسد که تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان زیان نبینند، افزود: مقرر شده است تا شرکت پشتیبانی امور دام اقدام به خرید مرغ مازاد کند تا از زیان بیشتر پرورش دهندگان مرغ گوشتی جلوگیری شود./
 
پایان پیام
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet