هدر موبایل
1399/02/06 23:44:50
سرویس اقتصادی
اکبری:

کشور در آستانه خودکفایی تولید گوشت قرمز قرار دارد

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: کشور در بخش دام سبک و سنگین در آستانه خودکفایی تولید گوشت قرمز قرار دارد و با تامین نهاده و ارائه خدمات فنی می‌توان به این مهم دست پیدا کرد.
کشور در آستانه خودکفایی تولید گوشت قرمز قرار دارد عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: کشور در بخش دام سبک و سنگین در آستانه خودکفایی تولید گوشت قرمز قرار دارد و با تامین نهاده و ارائه خدمات فنی می‌توان به این مهم دست پیدا کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201902108254761552.jpg کشور,در,آستانه,خودکفایی,تولید,گوشت,قرمز,قرار,دارد Icana

علی اکبری عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی  در  گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره نقش توجه به بخش کشاورزی در تحقق شعار سال، گفت: در بخش کشاورزی شامل زراعت، دامپروری و شیلات دانش، ظرفیت و نیروی انسانی لازم وجود دارد و این موضوع می‌تواند برای تحقق جهش تولید بسیار کمک کننده باشد.

 
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه خوشبختانه در بخش دامداری سبک و سنگین کشور در آستانه خودکفایی قرار دارد، ادامه داد: با پشتیبانی لازم  شامل تامین نهاده و ارائه خدمات فنی به دامداران در تامین گوشت قرمز هیچگونه مشکلی وجود ندارد.
 
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در زمینه تامین گوشت سفید مرغ مورد نیاز کشور، مشکلی وجود ندارد و بسیاری از مرغداری‌ها به میزان ظرفیت اسمی خود جوجه‌ریزی نمی‌کنند، عنوان کرد: در صورتی که شرایط مورد نیاز صادرات گوشت مرغ توسط مسئولین فراهم شود تولیدکنندگان ایرانی این توان را دارند تا محصول تولیدی خود را به کشورهای متقاضی و هدف صادر کنند.
 
وی با بیان اینکه در حال حاظر به ناچار حدود ۱۵۰ هزار تن گوشت قرمز با هدف تنظیم بازار به کشور وارد می‌شود، تصریح کرد: افزایش قیمت ناگهانی گوشت قرمز ناشی از اقدامات دلالی است و بخش تولید نتوانسته است زنجیره تولید خود را متناسب با این اقدامات توانمند کند./
 
پایان پیام
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet