حلول ماه ربیع الاول
1388/08/06 15:51:00
سرویس بین الملل
بروجردی از برگزاری جلسات ویژه در 48 ساعته گذشته خبر داد

تصیمات لازم برای پاسخ به 1+5 اتخاذ شد

**علاء الدین بروجردی از اتخاذ تصمیم شورای عالی امنیت ملی برای ارائه پاسخ به گروه ۱+۵ خبر داد و گفت این تصمیم پس از تایید مقام معظم رهبری قابل اجراست.

رییس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص زمان و چگونگی پاسخ ایران به پیش‌نویس توافقنامه وین، اظهار داشت: این از مسئولیت‌های شورای عالی امنیت ملی است و طی چهل و هشت ساعت گذشته با جلسات ویژ‌ه‌ای که در دبیرخانه این شورا برگزار شد، تصمیمات لازم اتخاذ شده است که از طریق همین شورا به اطلاع افکار عمومی خواهد رسید.

بروجردی در پاسخ به این سئوال خبرنگار خانه ملت که آیا برای اعلام نظر در مورد پیش نویس توافقنامه وین با مجلس هم مشورتی صورت گرفته است؟

اظهار داشت: من در این شورا حضور دارم و با مجلس نیز از طریق ریاست محترم مجلس شورای اسلامی که عضو شورای عالی امنیت ملی هستند، تبادل نظر صورت گرفته است.

وی ادامه داد: در نهایت تصمیم‌ را شورای عالی امنیت ملی اتخاذ می‌کند که بعد از تائید مقام معظم قابل اجرا است.

رییس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی خاطر نشان کرد: باتوجه به عضویت ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، ‌آژانس موظف است که درخواست‌های کشورهای عضو را پاسخ مثبت بدهد. و این که این موضوع را به یک مسئله پرسروصدا بین‌المللی تبدیل کردند نشان دهنده آن است که نگاه این کشورها به فعالیت‌ صلح‌آمیز هسته‌ای ایران یک نگاه سیاسی با هدف صلح‌آمیز هسته‌ای ایران یک نگاه سیاسی با هدف بهره‌برداری است.

وی با بیان این که جمهوری اسلامی ایران در چهارچوب منافع ملی خود تصمیم‌نهایی را اتخاذ خواهد کرد، اظهار داشت: باتوجه به نیاز‌های داروئی ما باید سوخت را از خارج کشور دریافت کنیم که چگونگی آن را شورای عالی امنیت ملی اعلام می‌کند.

نماینده بروجرد در خصوص بازدید اخیر بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از نیروگاه فردو گفت: این بازدید در چهارچوب عهدنامه NPT و با موافقت جمهوری اسلامی ایران صورت گرفت.

وی افزود: بازدید بازرسان آژانس مهر تاییدی بود بر آنچه که جمهوری اسلامی ایران قبلاً در مورد فعالیت نیروگاه فردو به صورت رسمی اعلام کرده بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet