هدر موبایل
1399/02/13 12:23:06
سرویس سیاسی
میرزایی نیکو:

یارانه احزاب دو برابر شده است

عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس با بیان اینکه دولت یارانه‌ای به منظور توانمندسازی احزاب پرداخت می‌کند، گفت: یارانه احزاب در سال ۹۹، دو برابر شده است.
یارانه احزاب دو برابر شده است عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس با بیان اینکه دولت یارانه‌ای به منظور توانمندسازی احزاب پرداخت می‌کند، گفت: یارانه احزاب در سال 99، دو برابر شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106355304239.jpg یارانه,احزاب,دو,برابر,شده,است Icana

قاسم میرزایی‌نیکو در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص پرداخت یارانه از سوی دولت به احزاب رسمی، اظهار داشت: یارانه احزاب در بودجه سال 99 دیده شده و دو برابر مبلغی که سال گذشته به این موضوع اختصاص یافته، تصویب شده است.

عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی بیان کرد: سال گذشته حدود 7 میلیارد تومان یارانه احزاب در نظر گرفته شده بود و در سال جاری مقرر شده تا مبلغ 15 میلیارد تومان را به صورت یارانه به احزاب پرداخت کنند.

وی با بیان اینکه به همه احزاب ملی و استانی این یارانه پرداخت می‌شود، افزود: یارانه منجر به دولتی شدن احزاب نمی شود بلکه پرداخت این مبلغ برای توانمند شدن احزاب است.

میرزایی نیکو در پاسخ به این سوال که چرا در انتخابات‌های اخیر احزاب با وجود دریافت یارانه نتوانستند اثر گذار باشند، گفت: مسیر انتخابات به گونه ای پیش رفت که احزاب نتوانستند نقش خود را ایفا کنند، همچنین یارانه‌ای که پرداخت شد نیز بسیار کم بود و نتوانست اثرات لازم را بگذارد.

عضو کمیسیون ماده 10 احزاب با اشاره به اینکه احزاب بر اساس قانون جدید اقدام به تشکیل کنگره می‌کنند، گفت: اخیرا 9 حزب نیز تواسنته‌اند کنگره خود را برگزار کنند که این موضوع به رسمیت یافتن احزاب کمک می‌کند.

عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی بیان کرد: احزابی که یارانه گرفته‌اند حدود 120 حزب بوده‌اند، البته باید توجه داشت که مبلغ کمی پرداخت و این احزاب اکنون فعال هستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet