هدر موبایل
1388/08/07 13:45:00
سرویس سیاسی
لاریجانی با تبریک میلاد امام هشتم شیعیان:

حضور امام رضا(ع) ایران را به مرکز تشیع تبدیل کرد

**رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاح و بازدید از پروژه های عمرانی شهر قم در جذب سرمایه گذاری در این شهر تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، علی لاریجانی در مراسم کلنگ زنی و بازدید از پروژه های شهرداری و توسعه اطراف حرم حضرت معصومه (س)، که با حضور علی بنائی و آشتیانی دیگر نمایندگان مردم  قم در مجلس، استاندار, شهردار و اعضای شورای شهر حضور داشتند، بر جذب سرمایه گذاری در استان تاکید کرد.
لاریجانی با بیان اینکه هر چند قم مرکز معرفی اهل بیت(ع) است؛ اما این امر نباید مانع از فراهم کردن بسترها و ظرفیتها برای جذب سرمایه گذاری در این استان شود.

 وی با اشاره به اقدامات عمرانی صورت گرفته در شهر قم طی یک سال اخیر اظهار داشت: مفتخریم که در دهه کرامت شاهد افتتاح و کلنگ زنی تعداد دیگری از پروژه های عمرانی در استان قم هستیم.

 رییس مجلس خاطر نشان کرد: شرایط قم به عنوان یک مرکز مذهبی در کشور حرکت توفنده ای را برای باز سازی و توسعه می طلبد و اقدامات صورت گرفته تا این زمان نباید منتی برای مردم این شهر باشد.
نماینده مردم قم با اشاره به مشکلات آب آشامیدنی در شهر اظهار داشت: مساله آب قم یک موضوع اساسی بود که خوشبختانه روی کانال پر تحرکی افتاده و مدیران این شهر مستمرا این موضوع را پیگیری می کنند.
وی با اشاره به پروژه حرم تا حرم و کلنگ زنی آن در آینده نزدیک گفت: این پروژه به خاطر حمایت مالی رنج می برد؛ اما خوشبختانه با پیگیری های صورت گرفته امیدواریم در آینده نزدیک این پروژه نیز استارت زده شود.
رئیس مجلس با بیان اینکه کار گروهی برای سا ماندهی و طراحی پروژه های عمرانی در قم تشکیل شده است، خطاب به مسئولین اجرائی در این استان اظهار داشت: این ظرفیت می تواند مجموعه حرکتهای عمرانی را پشتیبانی کند.

لاریجانی خاطر نشان کرد: مجموعه اقدامات صورت گرفته باعث شد قم از یک وضعیت اقتصادی با یک استراژی مناسب برخوردار شود و هرچند تاکنون قم به عنوان یک مرکز مذهبی شناخته می شد اما از این پس باید در بخش صنعتی در این منطقه نیز بستر سازیهای لازم صورت گیرد. 
وی در ادامه سخنان خود با اشاره به میلاد امام رضا(ع) این مناسبت فرخنده را به حاضرین در جلسه و ملت ایران تبریک گفت و اظهار داشت: حضور امام رضا (ع)، در ایران منجر به ایجاد یک پایگاه فکری در کشور ما شد.
وی با اشاره به اقدامات امام رضا در معرفی دین اسلام و تشیع تصریح کرد: امام رضا(ع) به خوبی توانستند در پایگاهی که در ایران ایجاد کرده بودند، در جهت نشر افکار تشیع بهره بگیرند به نحوی که ما نظیر آن را در ایران نداشتیم.
لاریجانی با بیان اینکه امروز این افکار در حوزه علمیه قم دنبال می شود، گفت: این برای کل بشریت افتخار آمیز است که در حوزه علمیه قم افکار اسلامی معرفی و منتشر می شود.
لاریجانی با اشاره به حدیث سلسله الذهب امام رضا(ع)، اظهار داشت: از این حدیث 2 مفهوم اساسی برداشت می شود، یکی اینکه در زندگی فردی و اجتماعی به غیر خدا اتکا نداشته باشیم و دیگری مفهوم ولایت است که چنانچه کسی که بخواهد رستگار شود راه آن فهم توحید واقعی از طریق ولایت است.
رئیس مجلس در ادامه با بیان اینکه این مفاهیم اساسی در حوزه سیاست نیز مورد توجه قرار گیرد، تاکید کرد: امام خمینی (ره) به عنوان بنیانگذار جمهوری اسلامی در شعار نه شرقی نه غربی این مفهوم را به خوبی متجلی کردند.
وی در ادامه با انتقاد از برخی حرکتها در کشور، افزود: این چه معنی دارد که روی شعار مرگ بر امریکا و مرگ بر اسرائیل خط می زنیم، بهتر است کسانی که تلاش می کنند برخی شعار ها را به سمت روسیه و چین ببرند، توجه خودشان را به آمریکا و اسرائیل به عنوان دشمنان شناخته شده ملت قرار دهند، چرا که سابقه دشمنی آنها در طول تاریخ برای ما روشن است.

لاریجانی با اشاره به حادثه تروریستی سیشتان و بلوچستان اظهار داشت: در شرایط کنونی نیز این حرکت ادامه دارد و بررسی اسناد نشان داد که آمریکائیها در این حرکت دست داشتند.

رئیس مجلس با اشاره به در پیش بودن 13 آبان در شناخت منطقه و حوادث پیرامونی آن تاکید کرد و گفت: صدای مبارزه با امریکا صدای استقلال و پایداری ملت ایران است.
لاریجانی افزود: باید توجه داشت مسائل کشور ما از طریق درایت نسبت به حوادث داخلی منطقه ای و پیرامونی و این هدف بدست نمی آید، مگر با پیروی از راه امام و توجه به نقش ولایت فقیه در کشور.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet