خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1386/08/23 11:12:00
سرویس صحن

محرابیان: حمایت از بخش خصوصی و عملیاتی کردن اصل 44 قانون اساسی را وظیفه اصلی خود می دانم

علی اکبر محرابیان وزیر پیشنهادی صنایع، برنامه های کاری خود را در جلسه علنی امروز چهارشنبه مجلس ارائه کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، علی اکبر محرابیان در دفاع از برنامه های خود جهت تصدی پست وزارت صنایع گفت: از آنجایی که صنعت، موتور محرکه توسعه اقتصادی کشور است از همه ظرفیت های موجود کشور استفاده خواهیم کرد تا زمینه رشد صنعتی و حل تنگناهای این بخش را با سرعت به سرانجام رسانیده و براساس یک سیاست گذاری پایه دار و کارشناسانه همراه با تعامل با همه حوزه ها از ایجاد نگرانی در تمام بخش ها جلوگیری و زمینه سرمایه گذاری مولد و اطمینان بخشی را توسط بخش خصوصی فراهم سازیم.

وی افزود: کوچک سازی با ایجاد تحول ساختاری در راستای کاهش تصدی گری، افزایش بهره وری، تغییر مقررات دست و پا گیر در جهت حمایت از بخش خصوصی و عملیاتی کردن اصل 44 قانون اساسی را وظیفه و ماموریت اصلی خود و همکارانم می دانم، لذا با سرعت دادن به اجرای این اصل ایجاد تحول نو در اقتصاد کشور در همه بخش های صنعت و معدن را پیگیری و مدیریت خواهیم نمود.

محرابیان اظهار داشت: تکلیف و وظیفه دولت و حاکمیت ایجاد فضای کسب و کار برای همه آحاد جامعه است لذا در حوزه کاری خود بعنوان بخشی از دولت و حاکمیت سعی و تلاش خواهیم کرد تا حضور دولت را در بخش تصدی گری کاهش داده و زمینه حضور بخش خصوصی و تعاونی را در تولید و صنعت فراهم نماییم و در راستای اصل 44 قانون اساسی که بعنوان سند و میثاق مهم وگرانبهای ایجاد تحول در اقتصاد کشور بوده بخش خصوصی را حمایت و تقویت نماییم.

وزیر پیشنهادی ادامه داد: به موازات اجرای دقیق اصل 44 سازمان های توسعه تحت مسئولیت جهت بسترسازی و بکارگیری امکانات در امر توسعه به ویژه مشارکت با بخش خصوصی در جهت برنامه های محرومیت زدایی از مناطق غیر برخوردار ساماندهی و هدایت خواهیم نمود، به نحوی که سازمان های توسعه از بنگاه داری منفک شده و صرفا به امور حاکمیتی و سرمایه گذاری در بخش هایی که بخش خصوصی توان و انگیزه حضور ندارد و یا صنایع پر ریسک بپردازد.

وی گفت: شهرک های صنعتی به عنوان زیربنای توسعه صنعتی و اقتصادی در سراسر کشور محسوب می شود. عللی باعث شده توسعه شهرک ها با رکود مواجه باشد و یا سرعت سرمایه گذاری و توسعه آنها کند باشد، لذا براساس یک دستورالعمل و برنامه زمان بندی مشخص که تدوین شده است با استفاده از منابع مالی و پولی کشور در جهت توسعه زیرساخت های این شهرک ها اقدام می گردد. با نظارت و مدیریت مستمر و پیگیری مجدانه تلاش خواهیم کرد که توسعه و آبادانی و زمینه سرمایه گذاری در شهرک های صنعتی سراسر کشور رونق و سرعت گیرد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet