شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1388/08/08 10:24:00
سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات:

رسانه ها اخبار مجلس را منصفانه پوشش دهند

**عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات گفت: رسانه‌ها باید از عوام زدگی خارج شده و اخبار مجلس را منصفانه تحلیل کنند.

نورالله حیدری نماینده اردل و فارسان در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، اظهار داشت: وظیفه همه رسانه‌ها این است که حقایق را در انعکاس خبرها مدنظر داشته باشند و توازن و انصاف را رعایت کنند.

وی با بیان اینکه اطلاع رسانی در خصوص مصوبات مجلس به درستی صورت نمی‌گیرد، افزود: اخبار منتشر شده در خصوص عملکرد دولت در اذهان مردم به علت پوشش گسترده خبری این قوه باشد.

حیدری با تاکید بر اینکه مجلس باید همگرایی و همسویی بالاتر از وضع موجود داشته باشد، ادامه داد: گاهی اوقات احساس می‌شود که رسانه‌ها در انتشار اخبار مربوط به مجلس به شکل دیگری عمل می‌کنند.

وی افزود: حتی در بین مردم نیز این باور بوجود آمده که بخاطر مقام دومی رئیس جمهور در کشور همه قوا و ارگان‌ها باید صرف نظر از استقلال خود به هر شکل ممکن همواره با دولت همکاری کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات این تلقی و باور را درست ندانست و گفت: ممکن است رسانه‌ها در این مسیر مقداری زیاده روی کنند و حقایق را متناسب با استقلال قوا، ظرفیت و جایگاه آنها انعکاس ندهند.

وی تصریح کرد: رسانه‌ها باید از این عوام زدگی خارج شوند و در تبیین و تحلیل وقایعی که در ارتباط با قوه مقننه یا سایر قوا صورت می‌گیرد منطقی‌تر، منصفانه‌تر و آگاهانه حرکت کنند.

حیدری اضافه کرد: اگر چنین حرکتی صورت گیرد و پوشش خبری متوازن و متعادل انجام شود و هر نکته را در جای خاص خود انعکاس دهند در این شرایط افکار عمومی به همان سمت و سوی حقیقت و واقعیت هدایت شود.

وی با اشاره به تحولات گسترده در ساختار مجلس، افزود: با توجه به تحولاتی که در مجلس آغاز شده است که باید اطلاع رسانی دقیق و بروز را در برنامه تلویزیونی خانه ملت که پنج شنبه هر هفته از سیما پخش می‌شود انجام دهیم.

نماینده اردل و فارسان ادامه داد: همچنین نگذاریم اخبار و مطالب در پایان هفته به سمع و نظر مردم برسد و از طرف دیگر با فراهم کردن نشست‌ها و میزگردهایی در موضوعات مختلف و یا تهیه بولتن و گاهنامه‌های خبری مردم را از فعالیت و عملکرد مجلس آگاه کنیم تا اگر قانونی چه خوب و یا ناقص بازتابی داشته باشد بدانند منشاء این قانون طرح بوده است یا لایحه.

وی گفت: اگر این قانون بصورت طرح بوده است ببینند آیا اجرای آن به درستی صورت نگرفته یا اصل آن طرح ایراد داشته است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات با بیان اینکه ایراد اصل طرح به مجلس برمی‌گردد و ایراد در اجرای آن به دولت، اظهار داشت: رسانه‌ها باید با شفاف سازی اطلاع رسانی و تبیین و تحلیل کامل و استفاده از همه پتانسیل و ظرفیت‌های رسانه‌ای چه مکتوب و چه ملی و برگزاری میزگرد در اوقات مفیدی که پربیننده هستند مخاطبین و مردم را از روند بررسی طرح‌ها و لوایح آگاه کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet