هدر موبایل
1399/02/22 11:58:10
سرویس اقتصادی
مرکز پژوهش های مجلس بررسی کرد

تغییرات نرخ تورم سه ماهه پاییز 98

مرکز پژوهش های مجلس طی گزارشی به بررسی «توصیف تغییرات نرخ تورم سه ماهه پاییز ۱۳۹۸» پرداخت.
تغییرات نرخ تورم سه ماهه پاییز 98 مرکز پژوهش های مجلس طی گزارشی به بررسی «توصیف تغییرات نرخ تورم سه ماهه پاییز 1398» پرداخت. https://cdn.icana.ir/d/019/88147.jpg تغییرات,نرخ,تورم,سه,ماهه,پاییز,98 Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دفترمطالعات اقتصادی این مرکز در گزارشی با عنوان «توصیف تغییرات نرخ تورم سه ماهه پاییز 1398» آورده است؛ نابرابری تورمی سبب می‌شود تا تورم احساس شده توسط خانوارها متفاوت با تورم اعلامی توسط مرکز آمار باشد که این اتفاق، کاهش اعتماد جامعه نسبت به گزارش های اعلامی را در پی خواهد داشت.

مشاهدات مطالعه مرکز پژوهش‌های مجلس حاکی از آن است که در زمان بروز تورم میزان نابرابری تورمی افزایش می‌یابد به گونه ای که در ابتدای سال که تورم به بیشترین میزان خود رسید، نابرابری تورمی بین خانوارهای شهری و روستایی به 10 درصد و بین خانوارهای استان‌های مختلف به بیش از 20 درصد رسیده است، اما با کاهش تورم این میزان نابرابری کاهش می یابد به گونه ای که در سه ماهه پاییز، نابرابری تورمی بین خانوار شهری و روستایی از بین رفته و بین خانوارهای استانی به کمتر از 10 درصد تقلیل یافته است.

براساس این گزارش باید به این نکته توجه داشت که اجرای سیاست های تورم زا، منجر به افزایش شکاف تورمی بین خانوارهای شهری و روستایی و بین استانی خواهد شد.

متن کامل این گزارش و نتایج به دست آمده از آن را اینجا بخوانید./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet