هدر اصلی
1388/08/09 12:42:00
سرویس فرهنگی
با حضور بیش از 100 نماینده مجلس برگزار شد

همایش "مشهد، چشم‌انداز پایتخت معنوی ایران"

**همایش "مشهد، چشم‌انداز پایتخت معنوی ایران" روز پنج‌شنبه گذشته با حضور بیش از ۱۰۰ تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

"محمد دهقان" عضو هیات رییسه مجلس در گفتگو با خبرنگار خانه ملت گفت: این همایش به منظور سامان‌دهی خدمات رسانی به زائران حرم مطهر امام رضا(ع) و موضوع زیارت از همه اماکن مقدسه و امام‌ زادگان شریف برگزار شد.

وی افزود: باتوجه به این که در کشورمان برای ده‌ها میلیون زائری که از داخل و خارج برای زیارت حرم مطهر امام رضا(ع) و سایر حرم‌های امام زادگان شریف به کشورمان سفر می‌کنند هیچ متولی وجود ندارد و همچنین در زمینه حمل و نقل،‌ اقامت و پذیرایی، بهداشت و درمان و مسائل مختلف فرهنگی نیز مشکلات زیادی وجود دارد و نیاز به برنامه‌ریزی دقیق دارد، لذا این همایش با این هدف که هم نیازهای فرهنگی زائران در سراسر کشور تامین شود و هم مشکلات مربوط به زائران کاهش پیدا کند و زمینه‌سازی برای آسان شدن زیارت برای همه مردم در کشور فراهم شود، برگزار شد.

عضو هیات رییسه مجلس تصریح کرد: در این همایش وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی،‌ کشور، رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، شهردار مشهد،‌ "غلامعلی حداد عادل" رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، "سیدعلیرضا مرندی" و حسین‌سبحانی‌نیا نمایندگان تهران و نیشابور دیدگاه‌های خود را در این زمینه بیان کردند.

به گفته وی در این همایش "محسن کوهکن"، "سیدمحمد رضا میرتاج‌الدینی"، "حمیدرضا حاجی‌بابایی" و "محمد دهقان" از هیات رییسه مجلس نیز حضور داشتند.

دهقان به جلسه هیات وزیران در مشهد مقدس نیز اشاره کرد و گفت: هیات دولت نیز همزمان با همایش چشم‌انداز پایتخت معنوی ایران نیز در مشهد حضور داشتند که با رویکردی فرهنگی از شهرستان‌های مختلف استان خراسان رضوی بازدید کرده و مصوبات سفرهای استانی را در دوره‌های اول و دوم را پی‌گیری کردند.

وی خاطر نشان کرد: شب گذشته نیز هیات دولت با حضور نمایندگان استان خراسان رضوی تشکیل شد که در این جلسه مسائل و مشکلات استان مطرح شده و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet