ایام محرم 1398
1388/08/09 13:00:00
سرویس کمیسیون ها
برای جلوگیری از نابسامانی

خالقی: نمایندگان حذف یارانه‌ دارو را به صلاح مردم ندانستند

**عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: حذف یارانه‌ دارو نابسامانی لجام گسیخته‌ای را در جامعه باعث می‌شد.

"بشیر خالقی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت اظهار داشت: باتوجه به معضلاتی که بیماران خاص، صعب‌العلاج، سرطانی و ... برای تهیه داروهای خود با آنها مواجه هستند لازم است دولت همچنان چتر حمایتی خود را نسبت به این بیماران ادامه دهد.

وی خاطر نشان کرد: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی پس از بررسی‌های موجود در جامعه و در بخش بهداشت و درمان حذف یارانه‌های دارو را به صلاح مردم ندانستند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی یاد آور شد: مردم همچنان انتظار دارند دفترچه‌های که در دست دارند بتواند هزینه‌های درمانی آنها تامین کند نه این که مشکلی بر مشکلات آنها بی‌افزاید.

نماینده مردم خلخال در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: براساس برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مردم می‌بایست یک سوم معادل سی درصد هزینه‌های درمان را بپردازند و هفتاد درصد باقیمانده را بیمه‌ها تقبل  کنند اما این مسئله متاسفانه تحقق نیافته است.

خالقی در ادامه افزود: در برنامه پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مسئله درمان،‌ سلامت و دارو به دلیل اهمیتی که دارد باید با دید عمیق‌تری به آنها نگریسته شود و همچنان مشمول یارانه‌ باشد.

وی خاطر نشان کرد: فردی که این بیماری‌های صعب‌العلاج، ام. اس، سرطانی است و برای درمان خود نیازمند مصرف دارو است وداروها هم بسیار گران هستند و او ماه‌هانه باید 400 تا 500 هزار تومان دارو مصرف کند شایسته نیست که مورد حمایت دولت قرار نگیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet