هدر اصلی
1399/02/24 11:03:22
سرویس سیاسی
علی کُرد:

مجلس دهم برای حل بسیاری از مسائل کشور ریل گذاری کرد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس دهم در حوزه‌های مختلفی برای کشور ریل‌گذاری کرد و توانست مشکلات بسیاری را در بخش‌های گوناگون برطرف کند.
مجلس دهم برای حل بسیاری از مسائل کشور ریل گذاری کرد عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس دهم در حوزه‌های مختلفی برای کشور ریل‌گذاری کرد و توانست مشکلات بسیاری را در بخش‌های گوناگون برطرف کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201703106218677411.jpg مجلس,دهم,برای,حل,بسیاری,از,مسائل,کشور,ریل,گذاری,کرد Icana

علی کُرد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با اشاره به نزدیک شدن به آغاز مجلس جدید و اولویت های مجلس یازدهم گفت: مجلس دهم در حوزه‌های مختلفی برای کشور ریل‌گذاری کرد و توانست مشکلات بسیاری را در بخش‌های گوناگون برطرف کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت افزایش حمایت‌ها از اقشار آسیب‌پذیر جامعه و توجه به محرومیت زدایی از استان های کمتربرخوردار ،تاکید کرد:با توجه به مشکلات ناشی از کمبود اعتبارات و کاهش فروش نفت؛در شرایط جنگ اقتصادی و تحریم، مجلس نیز همانند دولت به خاطر مشکلات موجود تحت فشار بود.

نماینده مردم خاش،میرجاوه،کورین و نصرت آباد در مجلس دهم با تأکید بر عدم تخریب عملکرد مجلس با نیات شخصی، یادآور شد: مجلس حمایت اعتباری نسبت به پروژه های  وسیع گازرسانی، تجهیزات بیمارستانی، جاده سازی و راه آهن داشت و اعتبارات ارزشمندی را برای محرومیت زدایی در برخی استان ها تصویب کرد که اثرگذار بود. با اصلاح قانون مواد مخدر اعدام ها کاهش داشته، از طرفی شرایط کودکان مادر ایرانی و شناسنامه آنها برطرف شد.

عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در مجلس با تاکید براین که مجلس یازدهم باید اجرایی شدن "جهش تولید "را اولویت خود قرار دهد،مطرح کرد: مبارزه فرآیندی با پدیده قاچاق، اولویت داشتن مبارزه با قاچاق‌های کلان، بالا بردن مخاطره و هزینه قاچاق، لزوم قاطعیت و تخصص در مقابله با مرتکبین قاچاق،استفاده از فناوری‌های نوین، ایجاد اشتغال و راه‌های صحیح سرمایه‌گذاری و مردمی کردن مبارزه با قاچاق از جمله ضرورت‌های مبارزه با قاچاق است.

بیشتر بخوانید:

 

رفع معضلات بیکاری و بازسازی زیرساخت‌های روستایی مناطق کمتر توسعه یافته باید در اولویت قرار گیرد

کُرد با تاکید بر اینکه رفع معضلات بیکاری و بازسازی زیرساخت‌های روستایی مناطق کمتر توسعه یافته مانند استان سیستان و بلوچستان باید در اولویت قرار گیرد،گفت:یکی از چالش‌های کشور مفاسد اقتصادی است که پدیده قاچاق کالا و ارز یکی از مظاهر این فساد است که عرصه تولید را تحت تأثیر قرار می‌دهد و مبارزه با آن خواسته همه  است.

نائب رئیس فراکسیون اشتغال و تولید مجلس، تاکید کرد:مردم سیستان و بلوچستان وفادار و قانع به کمترین امکانات، چشم انتظار اجرای این مصوبه توسعه محور شرق بوده که مطابق با اهداف انجام نگرفته و هنوز مردم کم درآمد، آسیب پذیر، کمتر توسعه یافته و غیربرخوردار از وسایل، امکانات و زیرساخت‌ها هستند و تنها استقامت، قناعت، صبوری و ملیت این مردم است که اعتراضی نمی‌کنند و از نظام، رهبری و تمامیت ارضی ایران حفاظت و از دستاوردهای مقدس انقلاب و آرمان های امام خمینی (ره) حراست می‌کنند.

وی با انتقاد از عدم اجرای طرح توسعه محورشرق تاکید کرد: شرق و جنوب کشور به خصوص استان‌های خراسان، کرمان و سیستان و بلوچستان در طرح توسعه محور شرق قرار دارند که سال‌ها قبل توسط مقام معظم رهبری و مصوبات برنامه پنج ساله پنجم کشور در تمامی زمینه‌ها و شاخص‌ها از جمله توسعه زیرساخت‌های جاده‌ای، ریلی، گازرسانی به مناطق روستایی، بازگشایی بازارچه‌های مرزی، توسعه مناطق آزاد و گمرک‌ها، آبرسانی پایدار، ایجاد اشتغال پایدار ابلاغ شد، اما متاسفانه به دلیل عدم نظارت و برنامه‌ریزی در بازه‌های زمانی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت، تاکنون اجرایی نشده است.

مجلس محل امید مردم است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه رونق صنعت گردشگری کشور یکی از مصادیق اقتصاد مقاومتی است، مطرح کرد: با استفاده از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های استان سیستان و بلوچستان، بیابان گردی در بخش نصرت‌آباد و برخی دشت‌ها که به تامین اعتبارات و بکارگیری کارشناسان ماهر نیاز دارد و از طریق آمایش سرزمین و تفکیک اطلس هر استان صنعت گردشگری کشور را می توان رونق بخشید.

رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس  مجلس یکی از ارکان قدرت نظام و تصمیم گیری و محل امید و مراجعه مردم است ، تصریح کرد: ایجاد مراکز آموزش عالی، توسعه تعلیم و تربیت و آموزش و پرورش می‌تواند شرق و جنوب شرق کشور را از کمبود نیروی کار متخصص نجات دهد و بی تردید منطقه می‌تواند توسعه همه جانبه پیدا کند که دارای نیروی انسانی متخصص و مردمی و با سواد باشد؛با رونق تولید مشکلاتی مانند بیکاری و اشتغال قابل حل بوده و مشارکت مردم در اقتصاد و تولید ناخالص ملی افزایش تولید و جهش تولید را به همراه دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet