خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/02/24 15:56:14
سرویس فرهنگی
سلیمی:

وزارت علوم هر چه سریعتر وضعیت دانشجویان را تعیین تکلیف کند

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با انتقاد از بلاتکلیفی دانشجویان و اساتید در مورد زمان برگزاری کلاس‌های حضوری و نحوه امتحانات از وزارت علوم خواست تا هر چه سریعتر در این مورد الگوی خود را به ستاد مقابله با کرونا ارائه دهد.
وزارت علوم هر چه سریعتر وضعیت دانشجویان را تعیین تکلیف کند عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با انتقاد از بلاتکلیفی دانشجویان و اساتید در مورد زمان برگزاری کلاس‌های حضوری و نحوه امتحانات از وزارت علوم خواست تا هر چه سریعتر در این مورد الگوی خود را به ستاد مقابله با کرونا ارائه دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201903104192854950.jpg وزارت,علوم,هر,چه,سریعتر,وضعیت,دانشجویان,را,تعیین,تکلیف,کند Icana

علیرضا سلیمی در گفت و گو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت ، در مورد بلاتکلیفی دانشجویان در زمان برگزاری کلاس‌های حضوری دانشگاه‌ها و نحوه برگزاری امتحانات، گفت: واقعیت این است که در دانشگاه‌ها الگوی مشخصی برای اینکه دانشجویان بر اساس آن رفتار کنند، ارائه نشده است و هر گروهی یک تصمیمی در این رابطه می‌گیرد.

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: هم‌اکنون یا باید تصمیم‌گیری در این مورد به گروه‌ها، دانشکده‌ها و دانشگاه‌ها واگذار شود و یا بر اساس موقعیت مکانی و زمانی و تعداد دانشجویان هر واحد برنامه‌ریزی شود.

ما فقط در مورد وضعیت خوابگاه‌ها حساسیت داریم

وی تصریح کرد: هم‌اکنون برخی رشته‌ها در دانشگاه‌ها اعم از دانشگاه‌های آزاد یا غیرانتفاعی واقع در شهرستان‌ها یا حتی برخی واحدهای دانشگاه‌های دولتی در استان‌ها دارای تعداد محدودی دانشجو هستند که باید ساماندهی شوند.

سلیمی خاطرنشان کرد: هنوز برای زمان برگزاری کلاس‌های حضوری دانشگاه‌ها و نحوه برگزاری امتحانات دانشجویان تصمیمی گرفته نشده و فقط دانشگاه پیام نور اعلام کرده که امتحاناتش به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود، اما ما فقط در مورد وضعیت خوابگاه‌ها حساسیت داریم، چرا که ازدحام در آنها آسیب‌زا است.

وی یادآور شد: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هنوز پیشنهادی در مورد زمان برگزاری کلاس‌های حضوری دانشگاه‌ها و نحوه برگزاری امتحانات دانشجویان پیشنهادی به ستاد ملی مقابله با کرونا نداده است، ضمن اینکه برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در دانشگاه‌ها حتما نظر کارشناسانه این ستاد مورد نیاز است.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: البته این تصمیم که این ترم تحصیلی دانشگاه‌ها در سنوات دانشجویان لحاظ نشود هم قابل قبول نیست، چرا که باید در این مورد عمر دانشجویان در نظرگرفته شود و اینکه اغلب آنها تلاش می‌کنند هر چه سریعتر بتوانند وارد بازار کار شوند، بنابراین لازم است این موضوع مورد توجه قرار گیرد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی، تأکید کرد: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هر چه سریعتر الگوی خود را به ستاد ملی مقابله با کرونا ارائه دهد تا هم دانشجویان، هم خانواده‌ها و هم اساتید از بلاتکلیفی و نگرانی خارج شوند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet