خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/02/28 14:11:26
سرویس اجتماعی
کاظمی:

عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی باعث رشد آمار مبتلایان به کرونا در لرستان شد

عضو مجمع نمایندگان لرستان در مجلس شورای اسلامی، از عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و تجمع مردم برای برگزاری مراسم مذهبی به عنوان عامل رشد آمار مبتلایان به کرونا در این استان یاد کرد.
عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی باعث رشد آمار مبتلایان به کرونا در لرستان شد عضو مجمع نمایندگان لرستان در مجلس شورای اسلامی، از عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و تجمع مردم برای برگزاری مراسم مذهبی به عنوان عامل رشد آمار مبتلایان به کرونا در این استان یاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201705103121785010.jpg عدم,رعایت,فاصله‌گذاری,اجتماعی,باعث,رشد,آمار,مبتلایان,به,کرونا,در,لرستان,شد Icana

سید حمیدرضا کاظمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد انتشار خبری مبنی بر اینکه آژیر وضعیت قرمز کرونا در استان لرستان به صدا در آمد در بیان دلایل شیوع این بیماری در این منطقه، گفت: شیوع این بیماری در این استان به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی توسط مردم بوده است، به ویژه در روزهای اخیر که تجمعاتی برای برگزاری مراسم مذهبی در ماه مبارک رمضان ایجاد شده بود.

دلیل ابتلای تعدادی از زنان در لرستان به بیماری کرونا

نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به یکی از مصادیق انتشار ویروس کرونا در پی ازدحام مردم برای برگزاری مراسم مذهبی، ادامه داد: به دنبال ابتلا تعدادی از خانم‌ها به بیماری کرونا در یکی از شهرستان‌های حوزه انتخابیه‌ام، موضوع را مورد بررسی قرار دادم و در نهایت مشخص شد که تمام آنها در یکی از منازل بدون رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی اقدام به برگزاری مراسم روضه‌خوانی کرده‌اند.

نایب رئیس کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هم‌اکنون نیز تنها راهکار برای کنترل این بیماری در استان لرستان رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی توسط مردم است، همچنین لازم است قرنطینه مجدد اعمال شده و مردم تا زمان عادی شدن وضعیت از تردد غیرضروری جلوگیری کرده و در خانه‌هایشان بمانند.  

مردم لرستان باید در خانه بمانند

این نماینده مردم در مجلس دهم یادآور شد: البته مسئولان استان برای کنترل این ویروس تدابیری اندیشیده و در حال اطلاع‌رسانی لازم و ارائه آموزش‌هایی جهت رعایت پروتکل های بهداشتی و ماندن مردم در خانه هستند.

عضو مجمع نمایندگان استان لرستان در مجلس شورای اسلامی در مورد وضعیت امکانات و تجهیزات پزشکی در بیمارستان‌های استان لرستان جهت ارائه خدمات درمانی به مبتلایان به کرونا، تاکید کرد: بیمارستان‌های این استان مشکلی در زمینه تامین امکانات و تجهیزات پزشکی جهت ارائه خدمات به بیماران مبتلا به کرونا ندارند، اما لازم است به این نکته هم توجه شود که هر اندازه هم امکانات در اختیار باشد حتی در تهران باز هم چنانچه اقدامات پیشگیرانه مورد توجه قرار نگیرد، مشکلاتی ایجاد خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet