هدر موبایل
1399/02/29 15:13:00
سرویس اجتماعی
خضری:

دولت به فکر شغل ایمن و پایدار برای کولبران باشد / توسعه بازارچه‌های مرزی بهترین راهکار برای بهبود وضعیت کولبران

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس توسعه بازارچه‌های مشترک مرزی را بهترین راهکار برای بهبود وضعیت کولبران دانست و گفت: باید به فکر شغل ایمن و پایدار برای کولبران باشیم.
دولت به فکر شغل ایمن و پایدار برای کولبران باشد / توسعه بازارچه‌های مرزی بهترین راهکار برای بهبود وضعیت کولبران عضو کمیسیون اجتماعی مجلس توسعه بازارچه‌های مشترک مرزی را بهترین راهکار برای بهبود وضعیت کولبران دانست و گفت: باید به فکر شغل ایمن و پایدار برای کولبران باشیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201804109743504282.jpg دولت,به,فکر,شغل,ایمن,و,پایدار,برای,کولبران,باشد,/,توسعه,بازارچه‌های,مرزی,بهترین,راهکار,برای,بهبود,وضعیت,کولبران Icana

رسول خضری در گفت وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت در مورد اظهارات معاون هماهنگی و امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور مبنی بر پیگیری‌های مستمر وزیر کشور برای ساماندهی فعالیت کولبران با هدف ارتقای معیشت مرزنشینان، گفت: در شهرهای مرزی اشتغال پایدار، کارخانجات و صنایع وجود ندارد بنابراین مردم ناچار هستند ارتزاق و معیشت خود را از طریق کولبری تامین کنند.

رسول خضری

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه کارت‌های مرزنشینی کارایی ندارند، افزود: اخذ نمایندگی شرکت خارجی که در این کارت‌ها پیش‌بینی شده برای کولبر به هیچ وجه مقدور نیست و از سویی وزارت صمت سازوکارهای لازم را برای واردات اقلام آزاد شده به خوبی اتخاذ نکرده است.

وی با اشاره به ایجاد وتوسعه بازارچه‌های مشترک مرزی، ادامه داد: طی پیگیری‌هایی از وزارت امور خارجه و صمت مقرر شد این بازارچه‌ها ایجاد شده و گسترش یابد و این مهم یکی از مطالبات جدی و بحق مرزنشینان کشور است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، توسعه بازارچه‌های مشترک مرزی را بهترین راهکار برای بهبود وضعیت کولبران دانست و گفت: به جای اینکه کولبر از کول برای حمل بار استفاده کند می‌تواند از وسایل نقلیه موتوری استفاده کند؛ متاسفانه در کنار عدم کارایی کارت الکترونیک مرزنشینی، مرزها هم بازگشایی نشده‌اند در این رابطه نیاز است موانع و مشکلات این کارت ها برطرف شود تا مردم بتوانند از مزایای آن به خوبی بهره مند شوند؛ تاکید ما این بود تا زمانی که زیرساخت‌های کارت الکترونیک مرزنشینان فراهم شود کولبران از طریق معابری که وزارت کشور و هنگ مرزی در استان‌های مرزی مشخص کرده و با استفاده از وسایل نقلیه موتوری معیشت خود را تامین کنند.

خضری با تاکید بر اینکه اختلاف میان وزارتخانه‌های کشور و صمت و سایر وزارت‌خانه ها در رابطه با ساماندهی کولبران به این زودی حل نخواهد شد، یادآور شد: بیش از 24 هزار نفر در سردشت و پیرانشهر از مسیر کولبری ارتزاق می کنند که متاسفانه درحال حاضر بیکار بوده و هیچ گونه شغل و درآمدی هم ندارند و معیشت آنها با مشکل مواجه شده است.

وی با بیان اینکه دولت باید به دنبال شغل ایمن و پایدار برای کولبران باشد، گفت: کولبران باید تحت پوشش بیمه قرار گیرند؛ کولبری شغل سختی است و کولبران نباید با کول اقلام را حمل کنند بلکه باید تمهیدات لازم برای استفاده آنها از وسایل نقلیه موتوری برای حمل بار فراهم شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet