روز مجلس
1399/02/29 12:29:57
سرویس صحن
نعمتی در نطق میان دستور:

اقدامات مجلس دهم در هیچ دوره مجلسی نظیر نداشته است

عضو هیأت رئیسه مجلس با انتقاد از صداوسیما در نحوه بیان عملکرد مجلس دهم گفت: نگاه به عملکرد مجلس دهم باید بر اساس واقعیت و آمار باشد و از هرگونه نگاه جناحی و سیاسی به آن خودداری شود.
اقدامات مجلس دهم در هیچ دوره مجلسی نظیر نداشته است عضو هیأت رئیسه مجلس با انتقاد از صداوسیما در نحوه بیان عملکرد مجلس دهم گفت: نگاه به عملکرد مجلس دهم باید بر اساس واقعیت و آمار باشد و از هرگونه نگاه جناحی و سیاسی به آن خودداری شود. https://cdn.icana.ir/d/019/202005100959526983.jpg اقدامات,مجلس,دهم,در,هیچ,,دوره,مجلسی,نظیر,نداشته,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،  بهروز نعمتی در نشست علنی امروز (دوشنبه، 29 اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود از همه کادر درمان با توجه به اینکه همه کشور درگیر کرونا است، تشکر کرد و گفت: از همه هموطنان به خاطر قصورهای ناخواسته در طول 8 سال خدمت در مجلس، عذرخواهی کرده و اعلام می کنم همواره تلاش داشتم از وطنم و کشورم دفاع کنم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر روزی موافق برجام بودم قطعا به حجت شرعی رسیده بودم، اظهار داشت: معتقدم امروز هم برجام همچنان به نفع کشور و ملت است و اعتقاد دارم اگر از لوایح 4گانه و CFT دفاع کردم به حجت شرعی رسیده بودم و معتقدم این موضوعات لازمه کشور بود و قول می دهم در مجلس آینده نیز انجام خواهد شد.

وی افزود: در مسیر خدمت مشقت های زیادی کشیدیم و تهمت های زیادی را متحمل شدیم اما هرگز خسته نشده و معتقد بودیم چندصدایی لازمه کشور است به خصوص در شرایطی که کشور به سمت رونق، رشد و بلوغ می رود، همچنین معتقدم رقبا به رغم اینکه از موهبت هایی همچون رسانه و تریبون های مختلف برخوردارند، باز هم باعث می شوند پیروز میدان ما باشیم.

نعمتی در ادامه با اشاره به عملکرد مجلس دهم عنوان کرد: از برخی همکاران و صداوسیما گلایه دارم که موضوعاتی را مطرح کردند که مجلس را با خاک یکسان می کند در حالی که بالاخره این غبار می خوابد و عملکرد این مجلس روشن خواهد شد البته ممکن است شما به خاطر منافع سیاسی دیگری در آینده باشید.

عضو فراکسیون نمایندگان مستقلین ولایی مجلس دهم در ادامه با اشاره به واقعیات مجلس دهم، آماری از عملکرد آن ارائه کرد و گفت: در مجلس دهم تا تاریخ 23 اردیبهشت ماه 99، بالغ بر 488 طرح از سوی نمایندگان مطرح شده که هیچ مجلسی با این تعداد طرح کار نکرده است؛ همچنین بالغ بر 222 لایحه به مجلس آمده که بخشی در حال بررسی و بخشی به اتمام رسیده است همچنین 12 طرح از شورای عالی استان ها در این مجلس مطرح شد که نمونه آن را نداریم و بالغ بر 3 هزار و 85 سؤال از؛ رئیس جمهور، وزرا و رؤسای سازمان‌های مختلف مطرح شد همچنین بالغ بر 10 هزار تذکر به مسئولان داده شد.

وی ادامه داد: 5 فقره سوال از رئیس جمهور و 6 استیضاح در این مجلس مطرح شد لذا اگر بر اساس آمار صحبت می کنیم این آمار واقعی است اما اگر جناحی و سیاسی فکر کنیم بله حرف منتقدان درست است البته از صداوسیما گلایه مندیم چرا که اگر قرار است در موضوع چنین چالشی مسائلی مطرح کند، هم مخالف باشد و هم موافق نه صرفا از افرادی دعوت کند که هر دو از یک فراکسیون و با یک تفکر هستند.

نعمتی در ادامه با اشاره به بازار بورس و سرمایه ابراز داشت: بالغ بر 2 هزار و 200 هزار میلیارد تومان نقدینگی در کشور وجود دارد که از این عدد تنها 50 هزار میلیارد تومان به بازار بورس منتقل شده است و اگر این سیل خروشانی که جاری شده به حرکت دربیاید که متأسفانه به حرکت درآمده، بازارهای بورس، مسکن، ارز، سکه و غیره را مورد حمله قرار می دهد که باید برای آن فکر کرد و تنها راه آن این است که دولت مجموعه های سرمایه گذاری را فعال کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به تجربه 17 ساله خود در شرکت‌های سرمایه گذاری، خاطرنشان کرد: معتقدم اگر قرار باشد کاری انجام شود، شرکت های سرمایه گذاری باید 70 درصد سرمایه و وقت خود را روی مسائل تولیدی و مولد بگذارند و 30 درصد آن را روی موضوعات بازار بورس و بازارگردانی بگذارند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet