هدر موبایل
1399/02/30 11:40:49
سرویس سیاسی
سلیمی در تشریح بخشی از مهم‌ترین اقدامات 4 ساله کمیسیون امور داخلی مجلس مطرح کرد

از تصویب قانون جامع مدیریت بحران برای کشوری بحران‌خیز تا درآمدزایی جدید برای دهیاری‌ها

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس مهم‌ترین اقدامات این کمیسیون را در مجلس دهم تشریح کرد.
از تصویب قانون جامع مدیریت بحران برای کشوری بحران‌خیز تا درآمدزایی جدید برای دهیاری‌ها سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس مهم‌ترین اقدامات این کمیسیون را در مجلس دهم تشریح کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201910104307624149.jpg از,تصویب,قانون,جامع,مدیریت,بحران,برای,کشوری,بحران‌خیز,تا,درآمدزایی,جدید,برای,دهیاری‌ها Icana

اصغر سلیمی  در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، در تشریح بخشی از اقدامات 4 ساله کمیسیون امور داخلی کشور مجلس به بخش‌های مهم آن اشاره کرد و گفت: بررسی لایحه جامع مدیریت بحران یکی از اقدامات مهم کمیسیون بود که پیش از این در چند مجلس مطرح شده و اما به نتیجه نرسیده بود و در نهایت در کمیسیون امور داخلی مجلس دهم به تصویب رسید.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به بحران خیز بودن کشورمان اظهار داشت: به لحاظ شرایط کشورمان و بحران هایی که دامن گیر آن می شود، نیاز بود تا قانون جامع و کاملی در این خصوص داشته باشیم تا وظایف و مسئولیت و اعتبارات به تناسب تقسیم شود که در کمیسیون امور داخلی مجلس فعلی این اقدام انجام شد.

وی افزود: بر اساس قانون جامع مدیریت بحران، رئیس جمهور و یا معاون اول وی مسئول مدیریت بحران کشور و وزیر کشور دبیر آن است و هر سه ماه یکبار نیز باید جلسه ای برای بررسی شرایط کشور تشکیل شود.

سلیمی همچنین به اقدامات کمیسیون در حوزه انتخابات اشاره و بیان کرد: کمیسیون جلسات متعدد بسیاری برای بررسی قانون انتخابات گذاشت و بارها آن را اصلاح کرد اما در نهایت شورای نگهبان آن را رد کرد؛ با این حال لایحه جامع انتخابات که به دلیل تأخیر در دولت باعث شد نمایندگان طرحی در این باره ارائه کنند، باید در مجلس آتی پیگیری شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم همچنین به سایر اقدامات کمیسیون امور داخلی اشاره و اظهار کرد: لایحه درآمد پایدار شهرداری ها و دهیاری ها نیز یکی از مهم ترین اقدامات این کمیسیون بود که با تشکیل کمیسیون مشترک اقدامات لازم برای بررسی آن انجام و در نهایت در صحن تصویب و مورد تأیید شورای نگهبان واقع شد.

وی درباره اهمیت این لایحه افزود: شهرداری ها همواره به لحاظ درآمدی دچار مشکل بودند و حتی نمی توانستند حقوق پرسنل خود را پرداخت کنند اما با این لایحه مسیرهایی برای درآمدزایی پایدار برای آنها ایاجد شد تا بتوانند از طرق ملی، استانی و شهرستانی مثل عوارض ها و مالیات ها، سهمی داشته باشند.

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به اصلاح قانون احزاب خاطرنشان کرد: قانون احزاب و خانه احزاب در کمیسیون امور داخلی مجلس دهم مورد اصلاح قرار گرفت و دریافت پروانه از سوی احزاب تسهیل و فعالیت‌های احزاب نیز قانونمند شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet