خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/02/30 11:33:35
سرویس فرهنگی

انتقاد رئیس کمیته ارتباطات مجلس از عدم آزادسازی فرکانس‌های اشغال شده توسط صداوسیما

رئیس کمیته ارتباطات کمیسیون صنایع و معادن مجلس از اشغال فرکانس‌های باند ۷۰۰ و ۸۰۰ توسط سازمان صدا و سیما که موجب کاهش پهنای باند، این سرمایه ملی شده، انتقاد کرد.
انتقاد رئیس کمیته ارتباطات مجلس از عدم آزادسازی فرکانس‌های اشغال شده توسط صداوسیما رئیس کمیته ارتباطات کمیسیون صنایع و معادن مجلس از اشغال فرکانس‌های باند 700 و 800 توسط سازمان صدا و سیما که موجب کاهش پهنای باند، این سرمایه ملی شده، انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201702100065364229.jpg انتقاد,رئیس,کمیته,ارتباطات,مجلس,از,عدم,آزادسازی,فرکانس‌های,اشغال,شده,توسط,صداوسیما Icana

رمضانعلی سبحانی فر  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به مناقشه ایجاد شده بین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان صدا و سیما بر سر آزادسازی فرکانس باند  ۷۰۰ و ۸۰۰  از سوی صدا و سیما که منجر به افزایش سرعت و کیفیت اینترنت تلفن همراه مردم می‌شود، اظهار کرد: مجلس هر ساله در آستانه قانون بودجه به این مهم می‌پردازد ولی متأسفانه حکم مجلس برای آزادسازی این فرکانس‌ها از جانب صدا و سیما در صحن مجلس رأی نیاورد.

نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: در حال حاضر ضرورت دارد وزارت ارتباطات و سازمان صدا و سیما در خصوص این فرکانس‌ها به توافقی به نفع مردم برسند تا بتوانیم از گسترش پهنای آن استفاده کنیم.

سبحانی‌فر یادآور شد: توزیع و اختیار فرکانس‎ها طبق قانون از وظایف وزارت ارتباطات است لذا اگر در گذشته به هر دلیلی فرکانسی در اختیار صدا و سیما قرار گرفته، امروز در شرایط تعطیلی‌های ناشی از کرونا که نیاز به پهنای باند بیشتری در کشور وجود دارد، این فرکانس‌ها باید به وزارت ارتباطات بازگردد.

وی با بیان اینکه این فرکانس‌‎ها زمانی مورد استفاده صدا و سیما قرار می‌گرفت که این سازمان از سیستم آنالوگ استفاده می‌کرد، اضافه کرد: اما امروز سیستم مورد استفاده در صدا و سیما دیجیتال است؛ بنابراین در شرایطی که نیاز به فرکانس باند  ۷۰۰ و ۸۰۰ ندارد، باید برای توسعه پهنای باند کشور که یک مسئله ملی است، آن‌ها را در اختیار وزارت ارتباطات قرار دهد.

رئیس کمیته ارتباطات کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: ضرورت دارد هرچه سریع‌تر در این خصوص نشستی برای توافق بین طرفین برگزار و صدا و سیما علت عدم واگذاری این فرکانس‌های بلا استفاده را تشریح کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet