خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/02/31 10:53:06
سرویس صحن
با موافقت نمایندگان تصویب شد؛

تعیین مجازات برای دلالان معاملات منقول با سند عادی

نمایندگان مردم در خانه ملت مجازات دلالان، مشاوران املاک و متصدیان بنگاه هایی که اقدام به معامله املاک منقول با سند عادی می کنند را مشخص کردند.
تعیین مجازات برای دلالان معاملات منقول با سند عادی نمایندگان مردم در خانه ملت مجازات دلالان، مشاوران املاک و متصدیان بنگاه هایی که اقدام به معامله املاک منقول با سند عادی می کنند را مشخص کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/202005108076054548.jpg تعیین,مجازات,برای,دلالان,معاملات,منقول,با,سند,عادی Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 31 اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح الزام به ثبت رسمی معاملات اموال غیرمنقول با ماده 11 این طرح موافقت کردند.

در ماده 11 آمده است: چنانچه معاملات موضوع ماده یک این قانون با وساطت دلالان، مشاوران املاک، بنگاه های معاملات ملکی با سند عادی تنظیم شده باشد، دلالان، مشاوران املاک و متصدیان بنگاه های معاملات ملکی متخلف، علاوه بر جزای نقدی معادل یک چهارم قیمت روز مورد معامله در مرتبه اول به محرومیت به مدت 3 سال و در مرتبه دوم به محرومیت دائم از اشتغال به شغل مذکور محکوم می شوند.

گفتنی است در جریان بررسی این ماده نصرالله پژمانفر خواستار بررسی طرح در مجلس آینده شد زیرا برخی مواد را مغایر با اصل 75 و 85 قانون اساسی می دانست.

دکترعلی لاریجانی در پاسخ به تذکر پژمانفر، گفت: اجازه دهید شورای نگهبان نظر خود را درباره این مصوبه اعلام کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet