خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/08/23 12:28:00
سرویس صحن

قاسم‌زاده: برنامه های نوذری با آنچه که ایده‌آل فکر می‌کردیم منطبق است

نماینده بابل گفت: برنامه های نوذری دقیقاً با آنچه که ما بعنوان امر ایده‌آل به آن فکر می‌کردیم منطبق است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، "حسینعلی قاسم زاده" نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی در موافقت با وزیر پیشنهادی با اشاره به جایگاه و اهمیت نفت در اقتصاد ایران گفت: 80 درصد درآمد ارزی و نیز 95 درصد انرژی کشور ما وابسته به نفت است.

وی افزود: بنابراین توجه به جایگاه ویژه نفت و گاز و پتروشیمی و داشتن مدیریت توانمند و متعهد و متخصص ضروری است.

"قاسم زاده" گفت: "نوذری" با داشتن تصویری روشن از وضعیت موجود و شناخت چالش‌ها و آگاهی از قابلیت‌های این بخش، برنامه‌ای مطلوب با محوریت سند چشم‌انداز 20 ساله کشور برنامه‌ای مطلوب ارائه کرده است.

وی تصریح کرد: توجه به فرامین مقام معظم رهبری در سیاست‌های کلان نظام در هشت محور از جمله جایگزینی فراورده فروشی به جای خام فروشی، بهینه‌سازی و کاهش شدت انرژی، گسترش تحقیقات بنیادی و تربیت نیروی انسانی متخصص، صدور خدمات فنی،‌دانش و مهندسی در زمینه‌های منابع و صنایع نفت و پتروشیمی است.

نماینده مردم بابل گفت:نوذری با توجه به تجربه طولانی و تخصص مرتبط و داشتن سمت‌های مهم در سطوح مختلف صنایع نفت از بدو انقلاب اسلامی و در دوران جنگ و حضور دو دوره در مجلس شورای اسلامی و حضور در کمیسیون نفت، شایستگی لازم جهت تصدی این مسئولیت را دارد.

این نماینده مجلس افزود: دیروز 5 ساعت بنده برای مطالعه برنامه "نوذری" و "محرابیان" وقت گذاشتم قبل از اینکه وارد مطالعه برنامه پیشنهادی این دو نفر شوم خودم مسائلی را که به عنوان مسائل مدنظر و جدی که باید مورد پیگیری این دو دستگاه قرار گیرد جدا کردم و آنگاه مراجعه کردم به برنامه‌هایی که آنها پیشنهاد کردند.

وی برنامه‌ریزی برای ایجاد صنایع فراوری مواد خام، ایجاد ساختار مناسب برای تامین خدمات سرمایه‌ای، برنامه‌ریزی به منظور استفاده بهینه از ظرفیت‌های خالی، مطالعه کاربردی در تعیین اولویت‌های سرمایه‌گذاری تدوین مقررات جهت حمایت‌های مالی از صنایع کشور از طریق منابع بانکی و بخش خصوصی و امثال این موارد را از جمله برنامه‌های پیشنهادی "نوذری" برشمرد و گفت: با بررسی برنامه ها متوجه شدم آنچه آنها مطرح کردند دقیقاً منطبق است با آنچه که ما بعنوان امر ایده‌آل به آن فکر می‌کردیم.

"قاسم زاده" تصریح کرد: برادرانی که بعنوان مخالف صحبت کردند، اظهار داشتند آنها که برنامه‌های خوبی را ارائه داده‌اند، آیا توانمندی اجرای آنها را دارند، می‌گویم عملکرد این عزیزان بیانگر این واقعیت است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet