ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1399/03/01 20:42:27
سرویس حوزه ریاست
عضو هیئت رئیسه مجلس در واکنش به بیانیه اخیر شورای نگهبان پیرامون "گفت و گوی ویژه خبری" رئیس مجلس:

شفافیت شورای نگهبان قابل قیاس با مجلس نیست

یک عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به پوشش زنده و مستقیم  جلسات و مذاکرات مجلس، تاکید کرد که شفافیت در بیان مواضع و تصمیم‌گیری ها در خانه ملت، منحصر به فرد است.
شفافیت شورای نگهبان قابل قیاس با مجلس نیست یک عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به پوشش زنده و مستقیم  جلسات و مذاکرات مجلس، تاکید کرد که شفافیت در بیان مواضع و تصمیم‌گیری ها در خانه ملت، منحصر به فرد است. https://cdn.icana.ir/d/019/201903107474103773.jpg شفافیت,شورای,نگهبان,قابل,قیاس,با,مجلس,نیست Icana

بهروز نعمتی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اطلاعیه شورای نگهبان درخصوص انتشار مذاکرات این شورا و اظهارات رییس مجلس در گفتگوی ویژه خبری گفت: مقصود  دکتر لاریجانی، رییس محترم مجلس شورای اسلامی از  لزوم همسنگ شدن شفافیت دستگاه ها با مجلس انتشار عین مذاکرات آنها بود؛ مانند آنچه در مجلس از رادیو پخش می شود؛ والا تنظیم و  انتشار خبری که روابط عمومی شورای محترم نگهبان به صورت مدیریت شده و  پس از جرح و تعدیل های مطلوب خود  تحت عنوان مشروح مذاکرات از محتوای جلسات این شورا  منتشر می کند، هرگز همسنگ پخش مستقیم و زنده مذاکرات مجلس نیست.

وی با اشاره به اینکه  مذاکرات جلس، مستقیم، بی واسطه و بدون کوچکترین مصلحت‌اندیشی ، همزمان از طریق رسانه‌ها پوشش داده می‌شود، تاکید کرد: شورای نگهبان هیچ‌گاه در جلسات رسمی خود خبرنگاران را دعوت نکرده و اخبار شورا در نشست‌های سخنگو و یا با واسطه روابط‌عمومی به‌طور کلی منتشر می‌شود و از این نظر در حوزه شفافیت همسنگ مجلس نیست‌.

گفتگوی زنده تلویزیونی رئیس مجلس شورای اسلامی

وی با بیان اینکه شورای نگهبان به‌عنوان بخشی از نظام تقنینی کشور، از شفافیت مناسبی در مقایسه با دیگر دستگاه‌ها برخوردار است، اظهار کرد: با این حال شفافیت شورای محترم نگهبان قابل قیاس با مجلس نیست و این درحالی است که در دستگاه‌ها و یا  برخی شوراهای عالی که حتی سخنگویی برای  پاسخگویی به رسانه‌ها وجود ندارد، وضعیت شفافیت به مراتب نامناسب‌تر است و مجلس یازدهم باید در این زمینه تدبیر کند.

نماینده مردم تهران در دوره دهم با تایید اظهارات رییس مجلس درباره همسنگ نبودن شفافیت در مجلس به نسبت سایر دستگاه‌ها مانند شورای نگهبان، از نهادهای تصمیم‌گیر خواست، به جای رد اظهارات رییس مجلس، سطح شفافیت خود را افزایش داده و دست‌کم برای یک بار پخش زنده مشروح مذاکرات را امتحان کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet