خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1399/03/02 02:16:42
سرویس استان ها
مسئولان استان قم در جلسه شورای اداری:

شخصیت برجسته ملی و بین المللی رئیس مجلس، بسیاری از مشکلات را حل کرد/ تلاش رئیس مجلس برای شکوفایی تولید و تقویت بخش خصوصی

امام جمعه قم، استاندار قم و معاون امور اقتصادی ریاست جمهوری از اقدامات و فعالیت های دکتر لاریجانی در سه دوره دوازده ساله ریاست مجلس تشکر و قدردانی کردند.
شخصیت برجسته ملی و بین المللی رئیس مجلس، بسیاری از مشکلات را حل کرد/ تلاش رئیس مجلس برای شکوفایی تولید و تقویت بخش خصوصی امام جمعه قم، استاندار قم و معاون امور اقتصادی ریاست جمهوری از اقدامات و فعالیت های دکتر لاریجانی در سه دوره دوازده ساله ریاست مجلس تشکر و قدردانی کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/202005106510608294.jpg شخصیت,برجسته,ملی,و,بین,المللی,رئیس,مجلس،,بسیاری,از,مشکلات,را,حل,کرد/,تلاش,رئیس,مجلس,برای,شکوفایی,تولید,و,تقویت,بخش,خصوصی Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، آیت الله حسینی بوشهری، امام جمعه قم در نخستین جلسه شورای اداری استان قم در سال 99 که امروز پنجشنبه (یکم خردادماه) درمحل شهرداری قم و با حضور دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و سایر نمایندگان قم در مجلس و مسئولان دیگر برگزار شد، گفت: همه نمایندگان شهر مقدس قم به خصوص دکتر لاریجانی که حدود 12 سال سکان دار ریاست مجلس بودند بسیار برای این استان زحمت کشیدند.

وی در ادامه با اشاره به گرامیداشت سالروز قدس بیان داشت: از آن روز تا کنون همه آزادیخواهان علیرغم تمام محدودیت ها پای حمایت از قبله اول مسلمین جهان ایستاده اند.

وی در ادامه با اشاره به ظلم زیادی که علیه فلسطینیان شده است، افزود: سال ها پیش با خیانت انگلیسی ها و حمایت سازمان های بین المللی غده سرطانی اسرائیل در سرزمین فلسطین ایجاد شد و بیانات آتشین امام حاکی از این است که آزادی فلسطین همواره در دستور کار ایشان بوده و امروز نیز رهبری معظم در صف مقدم این مبارزه حضور دارد.

آیت الله حسینی بوشهری در ادامه با بیان اینکه شکوهمندترین نوع دموکراسی را در ایران اسلامی ناظرین عنوان کرد: در این مجلس نمایندگانی به عنوان عصاره ملت حضور می یابند.

وی با بیان اینکه نمایندگان قم علیرغم اختلافات سلیقه هیچ اختلاف نظری در مورد رسیدگی به استان قم نداشتند اظهار داشت: دکتر لاریجانی از تمام ظرفیت خود برای حل مشکلات قم استفاده کرد که اگر این حمایت ها نبود امروز قم به این شکل نبود و سایر نمایندگان نیز در کنار ایشان مسیر را ادامه دادند.

امام جمعه قم در پایان ضمن قدردانی از تمام تلاش های دکتر لاریجانی خاطرنشان کرد: او فقط نماینده قم نبود بلکه در سطح ملی و بین المللی شخصیت برجسته ای بود که امیدواریم همچنان منشأ خیر و برکت باشند.

همدلی میان نمایندگان استان باعث جبران عقب ماندگی های تاریخی قم شد

بهرام سرمست، استاندار قم نیز در جلسه شورای اداری این استان ضمن تبریک پیشاپیش عید فطر، روز قدس و سالروز فتح خرمشهر گفت: امیدواریم این اعیاد با ریشه کنی ویروس کرونا و رژیم صهیونیستی همراه شود.

وی در ادامه اهمیت جایگاه مجلس را از باب قانونگذاری و نظارت دانست و عنوان کرد: دکتر لاریجانی سه دوره ریاست قوه مقننه را بر عهده داشت که فرصتی بود تا استان قم توسعه یابد و البته ایشان در سطح ملی و بین المللی نیز چهره نام آشنایی بودند و بسیار ایفای نقش کردند که جای دارد هم اکنون در زمان انتقال مجلس دهم به یازدهم از فعالیت های ایشان قدردانی کنیم.

وی در ادامه وحدت میان نمایندگان قم را فرصتی برای توسعه و جبران عقب ماندگی های تاریخی این استان دانست و افزود: در سایه تعامل و همدلی است که به تمام اهداف خود نایل می شویم.

استاندار قم در پایان افزود: قم علیرغم شناسایی دو مورد کرونایی در تاریخ 30 بهمن سال گذشته توانست به سرعت نسبت به آن اقدام کرده و انتخابات مجلس را نیز در شرایط خاص برگزار کند و اکنون توانستیم با استفاده از ظرفیت ها به شکل رسمی و غیر رسمی استان قم را از وضعیت قرمز به زرد برسانیم.

محمد نهاوندیان: مدیریت دکتر لاریجانی در مجلس قاعده مند و منعطف بود

محمد نهاوندیان معاون امور اقتصادی ریاست جمهوری نیز در جریان این نشست کرونا را در کنار تمام تهدیدها و چالش ها فرصتی برای مقایسه مدیریت ها در جهان دانست و گفت: ایران در میان تمام کشورها خوش درخشید که از مهمترین عوامل آن وجود زیرساخت های درمانی، مدیریت نظام بهداشت و درمان و رسیدگی به همه اقشار به دور از هیچ تبعیضی بود.

وی در ادامه با بیان اینکه حوزه اقتصاد نیز توانست علیرغم وجود رکود، تورم وبیکاری نمره خوبی در مبارزه با کرونا بگیرد گفت: این در حالی است که شاهد موارد بی سابقه ای در حوزه اقتصادی و معیشتی در کشورهای غربی هستیم اما ما توانستیم علیرغم تمام تحریم ها و موانع با این ویروس مبارزه کنیم.

معاون اقتصادی رئیس جمهور لازمه مدیریت بحران را مدیریت قاعده مند و منعکس عنوان کرد و افزود: مدیری می تواند بحران را کنترل کند که در شرایط سخت پریشان نشده و قدرت تصمیم گیری داشته باشد.

وی در ادامه با بیان اینکه دکتر لاریجانی در شئون مختلف به خصوص ریاست مجلس مدیریت قاعده مند و منعطفی داشت گفت: وظیفه قوه مقننه تولید نظام حقوقی است اما باید زمان وشرایط نیز در نظر گرفته شود که دکتر لاریجانی به خوبی مسیر را برای حل مشکلات اقتصادی هموار کرد.

نهاوندیان ادامه داد: قانون بهبود محیط کسب و کار بسیار مهم بود وحتی سازمان های بین المللی از آن به نیکی یاد می کردند همچنین قانون رفع موانع تولید برای اصلاح ساختار اقتصادی بسیار مهم بود و حضور فعالانه رئیس مجلس در شورای عالی اقتصاد به خصوص در شرایطی خاص باعث حل مشکلات شد.

وی تاکید کرد: ایشان فضا را برای شکوفایی تولید و تقویت بخش خصوصی محیا کرد و پیگیری های مستمر ایشان برای توسعه مناسبات اقتصادی با سایر کشورها به خصوص همسایگان بسیار مهم بود.

معاون امور اقتصادی ریاست جمهوری در پایان خاطر نشان کرد: دکتر لاریجانی همواره به دنبال توسعه و آبادانی قم بودند و برای ایشان در مراحل بعدی خدمت، آرزوی توفیق داریم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet