خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/03/02 18:50:55
سرویس حوزه ریاست
خانه ملت گزارش می دهد

تقدیر مردم استان قم از خدمات 12 ساله رئیس مجلس شورای اسلامی

مردم و مسئولان استان قم از خدمات و تلاش های ۱۲ ساله تلاش رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان سه دوره نمایندگی این شهر استراتژیک، تقدیر و تشکر کردند.
تقدیر مردم استان قم از خدمات 12 ساله رئیس مجلس شورای اسلامی مردم و مسئولان استان قم از خدمات و تلاش های 12 ساله تلاش رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان سه دوره نمایندگی این شهر استراتژیک، تقدیر و تشکر کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103946332019.jpg تقدیر,مردم,استان,قم,از,خدمات,12,ساله,رئیس,مجلس,شورای,اسلامی Icana

خبرگزاری خانه ملت-گروه سیاسی-حسین حیات بخش: دکتر علی لاریجانی در سه دوره نمایندگی مردم قم در مجلس شورای اسلامی و در طول 12 سال به ‌عنوان رئیس مجلس توسط نمایندگان انتخاب‌ شده بود تلاش کرد تا مطالبات مردم این شهر را در سطح ملی پیگیری کند.

وی در طول سه دوره نمایندگی مورد حمایت مراجع عظام تقلید بود به طوری که  پس از پایان کار مجلس دهم، برخی مراجع در بیانیههایی از خدمات رییس مجلس تقدیر کردند .

 از اقدامات مهم دکتر لاریجانی در طول سه دوره نمایندگی مردم قم می توان  به  اتمام عملیات حفاری فاز اول قطار شهری استان قم، پیگیری اخذ مجوز احداث فرودگاه بین المللی قم، افتتاح پروژه آب رسانی و گاز رسانی روستاهای وشنوه، کرمجکان و دستگرد بخش کهک  قم، پیگیری مستمر مشکلات موجود در پروژه منوریل قم، کلنگ زنی اتصال خط ریلی به استان قم،پیگیری احداث بیمارستان 1000 تخت خوابی در قم، افتتاح مجموعه ورزشی پیامبر اعظم(ص) قم، افتتاح پروژه آب رسانی روستای سلفچگان، کلنگ زنی گاز رسانی به روستاهای دهستان قاهان قم، افتتاح مجموعه پارک آبی در قم،افتتاح شرکت داروسازی بوعلی دارو و... اشاره کرد.

با توجه به  پایان حضور دکتر لاریجانی نماینده مردم استان قم  در مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت در این گزارش قصد دارد تا از در گفتگو با برخی مسئولان قم عملکرد رئیس مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه در سه دوره نمایندگی مورد بررسی قرار دهد.

مسئولان استان قم درباره رئیس مجلس شورای اسلامی چه گفتند ؟

مرتضی سقایی نژاد شهردار قم

مرتضی سقاییان نژاد شهردار قم در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تقدیر از خدمات دکتر لاریجانی در طول سه دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی گفت: دکتر لاریجانی یکی از سرمایه های متعلق به نظام مقدس جمهوری است و در طول ریاست ایشان در مجلس عزت و کرامتی که شایسته نظام بوده در پرتو عملکردشان هویداست.

وی با بیان این که دکتر لاریجانی به عنوان یک سرباز کامل  مشکلات استان قم که مد نظر مراجع عظام تقلید و مدیریت شهری بود پیگیری کرد ادامه داد: در دوره نمایندگی وی پروژه های غیرهمسطح مانند مدافعان حرم و 15 خرداد در استان فعال  شد که اگر بخواهم همه آن ها را نام ببرم بالغ بر ده ها مورد خواهد شد.

شهردار قم بیان کرد: در دوره نمایندگی دکتر لاریجانی فاز دوم قطارشهری استان قم توسط وی کلنگ زنی شد که بیش از 3 هزار میلیارد تومان اعتبار دارد علاوه بر آن در این 12 سال رئیس مجلس شورای اسلامی اقدامات زیربنایی زیادی را انجام داد اما مهمتر از آنها لمس مشکلات مدیریت شهری توسط ایشان بود.

سقاییان نژاد ولایت مداری را یکی از ویژگی های اصلی دکتر لاریجانی بر شمرد و بیان کرد: همراهی ایشان برای رهبری، قدرت مدیریت بالای در مجلس و صبوری، رئیس مجلس را  از سایر مدیران و نمایندگان متمایز کرده است.


قدردانی رئیس مجمع نمایندگان استان قم از دکتر لاریجانی 

احمد امیرآبادی فراهانی

 احمد امیرآبادی فراهانی، رئیس مجمع نمایندگان استان قم نیز با تقدیر از تلاش های دکتر لاریجانی در سه دوره نمایندگی قم و ریاست مجلس گفت: در طول 8 سالی که بنده خدمت ایشان بودم آنچه برای نمایندگان قم مهم بود حل مشکلات و رسیدگی به این استان به دور از هرگونه اختلاف بود.

وی با بیان که  شاید در مجامع استان های دیگر برای عزل و نصب ها مشکلاتی وجود داشت افزود: نمایندگان قم همواره در حل مشکلات اتفاق نظر و وحدت داشتند که بنده از طرف منتخبان مردم در مجلس یازدهم از ایشان قدردانی می کنم.

در دوره دکتر لاریجانی کمترین تنش در مجلس حاکم بود 

دیدار مجتبی ذوالنوری با سفیر هند در تهران

مجتبی ذوالنوری نماینده قم نیز در این جلسه ضمن تشکر از اقدامات سه دوره دکتر لاریجانی به عنوان ریاست مجلس گفت: ایشان با سعه صدر، طمأنینه و آرامش مجلس را با وجود گرایش های مختلف سیاسی اداره کرد که کار آسانی نبود و همین باعث شد کمترین تنش را در مجلس داشته باشیم.

وی ضمن تقدیر از زحمات دوازده ساله  دکتر لاریجانی بیان کرد: در  4سال اخیر که بنده نیز در مجلس حضور داشتم از ایشان  و آقای امیرآبادی به عنوان عضو تأثیرگذار هیأت رئیسه مجلس تشکر می کنم .

دکتر لاریجانی تنها نماینده قم نبود بلکه شخصیت برجسته ملی و بین المللی بود

دیدار لاریجانی با آیت الله حسینی بوشهری

آیت الله حسینی بوشهری، امام جمعه قم هم با تقدیر از خدمات 12 ساله دکتر لاریجانی به مردم قم گفت: همه نمایندگان شهر مقدس قم به خصوص دکتر لاریجانی که حدود 12 سال سکان دار ریاست مجلس بودند بسیار برای این استان زحمت کشیدند.

وی با بیان اینکه نمایندگان قم علیرغم اختلافات سلیقه هیچ اختلاف نظری در مورد رسیدگی به استان قم نداشتند اظهار داشت: دکتر لاریجانی از تمام ظرفیت خود برای حل مشکلات قم استفاده کرد که اگر این حمایت ها نبود امروز قم به این شکل نبود و سایر نمایندگان نیز در کنار ایشان مسیر را ادامه دادند.

امام جمعه قم در پایان ضمن قدردانی از تمام تلاش های دکتر لاریجانی خاطرنشان کرد: او فقط نماینده قم نبود بلکه در سطح ملی و بین المللی شخصیت برجسته ای بود که امیدواریم همچنان منشأ خیر و برکت باشند.

حضور دکتر لاریجانی فرصت مناسبی برای توسعه استان قم بود 

بهرام سرمست

بهرام سرمست، استاندار قم نیر حضور 12 ساله دکتر لاریجانی را فرصت مناسبی برای توسعه استان دانست و عنوان کرد:ایشان در سطح ملی و بین المللی نیز چهره نام آشنایی بودند و بسیار ایفای نقش کردند که جای دارد هم اکنون در زمان انتقال مجلس دهم به یازدهم از فعالیت های ایشان قدردانی کنم.

با توجه به این اظهارنظرها روشن است که با وجود نشغله‌های ملی و بین المللی رییس مجلس، ایشان هیچ‌گاه از مطالبات محلی قم غافل نبوده و در طول ۱۲سال گذشته تلاش کرده تا به این مطالبات رسیدگی کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet