هدر موبایل
1399/03/02 12:57:53
سرویس حوزه ریاست
دکتر لاریجانی در جلسه شورای اداری استان قم:

طرح مجلس مانع حرکت خزنده رژیم صهیونیستی می شود/ توطئه بزرگی پیش روی فلسطین است که باید مقابل آن ایستاد

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در شرایطی که صهیونیست‌ها به‌دنبال تضییع حقوق فلسطینیان هستند، تنها ایران صادقانه سخن می‌گوید، گفت: طرح مجلس علیه صهیونیست‌ها مانع عادی‌سازی روابط با این رژیم می‌شود.
طرح مجلس مانع حرکت خزنده رژیم صهیونیستی می شود/ توطئه بزرگی پیش روی فلسطین است که باید مقابل آن ایستاد رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در شرایطی که صهیونیست‌ها به‌دنبال تضییع حقوق فلسطینیان هستند، تنها ایران صادقانه سخن می‌گوید، گفت: طرح مجلس علیه صهیونیست‌ها مانع عادی‌سازی روابط با این رژیم می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/202005104347265248.jpg طرح,مجلس,مانع,حرکت,خزنده,رژیم,صهیونیستی,می,شود/,توطئه,بزرگی,پیش,روی,فلسطین,است,که,باید,مقابل,آن,ایستاد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که عصر پنجشنبه ( یکم خرداد) با حضور در شهرداری قم در نخستین جلسه شورای اداری سال ۹۹ این استان شرکت کرده بود، با اشاره به مصوبه اخیر مجلس درباره اقدامات صهیونیست ها گفت: صهیونیست ها حرکت خزنده و پیش رونده ای دارند که باید مانع آنها شد. پوشش کار آنها نیز متفاوت است؛ زمانی دو موجود شیطانی توافق می کنند کرانه باختری را به سرزمین های اشغالی پیوند دهند که ادامه همان طرح مفتضح قرن است و زمانی نیز در قالب شرکت های فناورانه و صنعتی و بخش اقتصادی ورود می کنند که این طرح تاکید بر ممانعت از حرکت آنها دارد و با متخلفان نیز برخورد خواهد کرد.

رئیس مجلس در ادامه با بیان اینکه سلطه گران می خواهند به اجبار طرح موسوم به معامله قرن را محقق کنند، اظهار داشت: برای مقابله با این طرح به کار میدانی و مجاهدت نیاز است؛ چرا که کشورهای اروپایی توان و انگیزه ایستادگی ندارند و برخی کشورها زبون منطقه نیز مایه ننگ جهان اسلام هستند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه باید به گرامیداشت روزقدس بیشتر توجه شود اظهار داشت: صهیونیست ها به دنبال از بین بردن حقوق فلسطینیان هستند و تنها ایران در دنیای امروز صادقانه و روشن حرف می زند که طرح مجلس نیز در ابراز نظر ما بسیار مهم است؛ چرا که یک مشت کشور مرتجع در منطقه به دنبال عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی هستند و تنها جمهوری اسلامی است که باید مانع این عادی سازی شود.

توطئه بزرگی پیش روی فلسطین است که باید با آن مقابله کرد

دکتر لاریجانی افزود: در شرایط شیوع کرونا به ملت غزه فشار بسیاری وارد آمد و توطئه بزرگی پیش روی فلسطین است که تنها با صدای رسا و اراده قوی باید مقابل این توطئه ایستاد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود با اشاره به بروز تفاوت میان دو مکتب در دنیا بعد از شیوع ویروس کرونا گفت: در یک مکتب رئیس جمهوری مثل ترامپ با نسخه های پزشکی خود ملتش را بدبخت می کند و در مکتبی دیگر رهبر یک کشور تصمیمات ستادی متشکل از متخصصان و پزشکان را می پذیرد.

دکتر علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی که عصر پنجشنبه ( یکم خرداد) با حضور در شهرداری قم در نخستین جلسه شورای اداری سال 99 این استان شرکت کرده بود،  در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تشکر از تلاش های مدیران اجرایی و استاندار در رسیدگی به مسائل استان قم گفت: دستگاه های مختلف قم در حادثه سیل و ماجرای کرونا تلاش صادقانه داشتند و از همان ساعات ابتدایی همت کرده و جلسات تشکیل شد که ما نیز در جریان آن بودیم و عزم اجرایی خوبی برای کمک به مردم تحقق یافت.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به تلاش های وزارت بهداشت و کادر درمان در مبازه با کرونا گفت: پرستاران در سایر کشورها با بلندگو مردم را راهنمایی می کردند در حالی که در کشور ما پرستاران حضور فیزیکی در بیمارستان ها داشته و حتی افراد غیرکادر درمان نیز به کمک بیماران شتافتند که این نشان دهنده این است که این افراد در مکتب اهل بیت(ع) تربیت شده و اکنون سرمایه کشورند.

وی در ادامه با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا باعث مقایسه میان دو مکتب درجهان شده است عنوان کرد: یکی از این مکاتب برخورد تجاری داشت که اجازه داد سالمندان هر چه سریعتر بمیرند تا هزینه آنها کمتر شود اما در مکتب دیگر خیرین قیام کرده و حتی سالمندان برای آنها اولویت بود.

دکتر لاریجانی ادامه داد: در عرصه سیاست نیز فردی مانند ترامپ هر روز یک نسخه پزشکی می پیچد که مردم خود را بدبخت تر می کند اما در مدیریت دیگر ستادی متشکل از متخصصان و پزشکان ایجاد می شود و به دنبال آن رهبری معظم، مراجع عظام تقلید و تولیت آستان ها همگی از تصمیمات ستاد پیروی کرده و این یک رفتار سیاسی بسیار ارزشمند است.

قم در کنترل و مقابله با شیوع کرونا خوش درخشید

رئیس قوه مقننه در ادامه با اشاره به سخت بودن و وسیع بودن بیماری کرونا در قم و تلاش مسئولان در این حوزه عنوان کرد: قم در این مسئله خوش درخشید و استاندار نیز علیرغم کسالت خود در این حوزه سخت کوشید همچنین لازم است از نیروهای مسلح و سایر دستگاه ها و همچنین خیرین که باعث شدند موج کرونا کنترل شود تشکر کنم و امیدوارم هر چه سریعتر این بیماری پایان یابد.

وی در ادامه با بیان اینکه در شرایط امروز باید شفاف صحبت کرد اظهار داشت: وجود رهبری حکیم و فرزانه، زیرساخت ها و سرمایه گذاری هایی که اکنون به کشور کمک می کند همچنین حضور مردم وعلاقمندی آنها به یکدیگر و اخلاصشان، همگی سرمایه است که باید حفظ شود.

دکتر لاریجانی اضافه کرد: بعد از اتمام کرونا وضعیت کشور با گرفتگی هایی مواجه خواهد شد که مدیران استانی باید به دنبال کاهش سختی ها باشند؛ کرونا باعث تشدید بیکاری شده و گروه های ضعیف و کارگر کار خود را از دست داده اند همچنین عدم امکان زیارت باعث شده بسیاری از کسبه های قم با مشکل مواجه شوند از این رو علیرغم تجربیات خوب باید به فکر مشکلات پیش رو نیز باشیم.

قم باید به سمت صنعتی شدن برود

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان با بیان اینکه مقام معظم رهبری امسال را تحت عنوان سال جهش تولید نامگذاری کردند، اظهار داشت: باید همت شود و چارچوب ها در نظر گرفته شود، این شعار قابل تحقق است لذا باید جلوی رکود کارخانجات قم گرفته شود البته برای توسعه قم باید به چند وجه توجه کرد و اینکه تصور شود قم صرفا به دلیل وجود مضجع شریف کریمه اهل بیت(س)، حوزه علمیه و مراجع تقلید محل حضور مردم است یک نگاه تک وجهی است و باعث می شود صرفا با یک حادثه مانند کرونا اقتصاد قم دچار مشکل شود لذا باید قم را به سمت صنعتی شدن برد و همانطور که محدودیت های سرمایه گذاری برداشته شده، زمینه ها برای آن فراهم شود و حتی علیرغم وجود مشکل تحریم با اختیاراتی که به استانداران داده می شود مشکلات برطرف شود چنانچه اکنون آنها می توانند وام بگیرند تا حوزه صنعت در استان اقدام فعال داشته باشد.

وی در ادامه با تاکید بر فراهم شدن زمینه برای اقتصادهای خرد ابراز داشت: ضوابط اضافی باید از سر راه آنها برداشته شود چرا که شرایط اکنون به خاطر تحریم به گونه ای است که نیازمند تسهیل سرمایه گذاری هستیم و نتیجه بیشتری نیز دارد لذا شهرداری و شورای شهر باید کمک کنند تا از شرایط سخت عبور کنیم.

دکتر لاریجانی با تاکید بر ضرورت اعطای اختیارات بیشتر به استانداران عنوان کرد: لازم است درحوزه معدن نیز در استان قم سرمایه گذاری شود همچنین ابتکار کمیته امداد امام(ره) برای اشتغال خرد بسیار خوب بود که باید تسری داده شود.

سه دوره نمایندگی مردم قم، باعث افتخار بود

دکتر لاریجانی سه دوره ریاست مجلس و نمایندگی استان قم را افتخاری برای خود دانست و افزود: کار در کنار مراجع و مسئولان قم برای آبادانی این استان باعث افتخار بود به خصوص که این استان از پیش از انقلاب دارای مشکلات زیادی بود و عامدانه قم را از آبادانی محجور کرده بودند و باعث عقب افتادگی آن شده بودند که امروز تا حدود زیادی برطرف شده است اما هنوز به آبادانی نیاز داریم چنانچه باید از ظرفیت های شهرداری برای ترمیم بافت فرسوده استفاده شود که برای آن به شورای هماهنگی پیشنهادی دادم تا در حوزه شهرسازی جهشی ایجاد شده و شهرداران و استانداران با اختیارات بیشتر اقدام کنند و حتی موضوع مسکن جوانان نیز برطرف شود.

وی در ادامه به تشکر از اقشار مختلف استان قم پرداخت و گفت: ورزشکاران، جانبازان و معلولان در استان قم خوش درخشیدند و صنوف دیگر نیز در آبادانی قم تلاش کردند لذا امیدواریم مسیر توسعه این استان بیش از پیش تسریع شود.

به گزارش اداره کل فرهنگی و روابط عمومی مجلس، در پایان این مراسم استاندار و شهردار با اهدای لوحی از زحمات دوازده ساله دکتر لاریجانی تجلیل و قدردانی کردند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet