خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/03/03 14:56:26
سرویس سیاسی
نوری:

هزینه های جاری مجلس کاهش داشت

معاون اجرایی مجلس شورای اسلامی گفت: در ۳ سال اخیر با وجود ثابت بودن بودجه مجلس و افزایش هزینه ها ، در دوره دهم هزینه های جاری مجلس کاهش پیدا کرد
هزینه های جاری مجلس کاهش داشت معاون اجرایی مجلس شورای اسلامی گفت: در 3 سال اخیر با وجود ثابت بودن بودجه مجلس و افزایش هزینه ها ، در دوره دهم هزینه های جاری مجلس کاهش پیدا کرد https://cdn.icana.ir/d/019/202005109881564792.jpg هزینه,های,جاری,مجلس,کاهش,داشت Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، غلامرضا نوری در نشست صمیمی کارکنان مجلس شورای اسلامی با رئیس مجلس شورای اسلامی در تشریح عملکرد معاونت اجرایی مجلس در دوره دهم مجلس شورای اسلامی گفت: بنده زمانی که مسئولیت را برعهده گرفتم به دنبال این بودم که دستورات و منویات دکتر لاریجانی را به جد پیگیری کنم.

وی ادامه داد: در بخش توسعه آی تی به جایی رسیدیم که از نظر مدرنیزه شدن پارلمان ایران جزو 10 پارلمان برتر دنیا قرار دارد، به طوری که در ایام شیوع کرونا ، تنها پارلمان جمهوری اسلامی ایران قادر بود تا جلسات را به صورت غیرحضوری و در فضای مجازی برگزار کند.

معاون اجرایی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در مجلس دهم ضریب نفوذ اتوماسیون به منظور حذف کاغذبازی افزایش پیدا کرد و تا به امروز بیش از 90 درصد قوانین مربوط به امور حوزه نظارت و گزارش کمیسیون ها و مرکز پژوهش ها به صورت الکترونیکی به صحن و سایر بخش های مربوطه ارسال شده است.

وی افزود: در بحث صرفه جویی با همراهی پرسنل و نمایندگان هزینه های جاری مجلس کاهش یافت به طوری که نمایندگان تا به حد مقدور سفر خود را کم کردند و یا اینکه با بلیط ارزان قیمت سفر کردند که این همراهی قابل تقدیر بود، علی رغم اینکه در سه سال گذشته بودجه مجلس ثابت بوده اما با افزایش احکام و هزینه های جاری از محل صرفه جویی هزینه ها، مجلس اداره شد و بدون آسیب وارد شدن به پرداختی کارکنان توانستیم هزینه ها را کنترل کنیم.

نوری بیان کرد: علی رغم افزایش هزینه ها، هزینه کرد مجلس رو به کاهش است و در این دوره توانستیم با اتکا به توان داخلی و نیروهای متخصص مجلس همایش ها و اجلاس های مهمی را برگزار کنیم.

وی تصریح کرد: از محل صرفه جویی ها امورات مجلس مدیریت شد ، همچنین دربحث توجه به کارکنان توزیع عادلانه منابع، همسان سازی حقوق و مزایای کارکنان مجلس با کارکنان دولت، حل مشکل امنیت شغلی نیروهای شرکتی که با مساعدت و پیگیری های دکتر لاریجانی برطرف شد، کاهش عقد قراردادها، چابکسازی سازمانی، فروش املاک مازاد برای توسعه مجلس و پروژه های دیگر مانند ساختمان اداری به بهره برداری رسید.

معاون اجرایی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تقدیر از زحمات و خدمات دکتر لاریجانی در دوره دوازده سال ریاست بر مجلس شورای اسلامی گفت: در 4 سالی که نماینده بودم، دکتر لاریجانی رئیس اینجانب بود و خیلی خوشحالم که توانستم خدمت کنم و از ویژگی های ایشان مدیریت حکیمانه و سیاست ورزی عالمانه در 12 سال گذشته بود.

وی افزود: دکتر لاریجانی در کنار مشغله های سیاسی شان ، همواره به وضع کارکنان مجلس توجه ویژه داشتند، ضمن اینکه در دوره ریاست دکتر لاریجانی مجلس از جایگاه بسیار خوبی برخوردار بود، به طوری که در سفرها و نشست های بین المللی ایشان با استدلال منطقی خود بسیاری از روسا و مقامات و مسئولان کشورهای دیگر را اقناع می کرد و همه آنها برای دیدن دکتر لاریجانی صف می کشیدند که نشان می دهد ایشان فردی بسیار سختکوش با تدبیر هستند.

نوری در بخش پایانی سخنان خود تصریح کرد: دکتر لاریجانی مدیریت بی نظیری در بحران ها داشتند .  ایشان هیچگاه از جایگاه خود برای استفاده شخصی استفاده نکرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet