خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/03/03 18:59:56
سرویس سیاسی
میر محمد صادقی مطرح کرد

امضای تفاهم نامه ملی تنقیحی میان سه قوه در مجلس دهم

معاون قوانین مجلس شورای اسلامی گفت: در مجلس دهم تفاهم ملی تنقیحی بین معاونت قوانین و حقوقی سه قوه امضاء شد که منجر به گسترش دانش تنقیحی می شود.
امضای تفاهم نامه ملی تنقیحی میان سه قوه در مجلس دهم معاون قوانین مجلس شورای اسلامی گفت: در مجلس دهم تفاهم ملی تنقیحی بین معاونت قوانین و حقوقی سه قوه امضاء شد که منجر به گسترش دانش تنقیحی می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201810100882078195.jpg امضای,تفاهم,نامه,ملی,تنقیحی,میان,سه,قوه,در,مجلس,دهم Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسین میر محمد صادقی در نشست صمیمی کارکنان مجلس شورای اسلامی با رئیس مجلس شورای اسلامی در تشریح عملکرد معاونت قوانین مجلس در دوره دهم مجلس شورای اسلامی گفت: این معاونت در کلیه مسائلی که مربوط به طرح ها و لوایح است از ابتدا یعنی از زمان اعلم وصول لایحه تا تعیین کمیسیون و تصویب  و بلاغ آن به دولت نقش دارد.

وی ادامه داد:در این مدت اقداماتی همچون  تهیه مشروح مذاکرات،استعلامات تقنینی انجام شد همچنین 1580 مورد به سوالات و استعلامات پاسخ داده  است .

معاون قوانین مجلس بیان کرد: تطبیق طرح لایحه در روزنامه رسمی با متن مصوبه مجلس، انتشار مجموعه قوانین، پیگیری مسائل مروبط به افتتاحیه ،اظهار نظر درباره طرح ها و لوایح از نظر تطبیق با اسناد بالا دستی از دیگر اقداماتی معاونت قوانین مجلس در دوره دهم است. 

وی با بیان این که معاونت قوانین در دوره دهم 8 هزار پیشنهاد  را در اختیار هیئت نظارت و هیئت رئیسه قرار داد ادامه داد: ثبت شناسنامه قوانین از دوره ششم تا دهم،اعلام اتمام قوانین آزمایشی و مکاتبه با کمیسیون مربوطه در مورد تمدید مجدد از جمله اقدامات معاونت قوانین در دوره دهم مجلس شورای اسلامی بوده است.

معاون قوانین مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در مجلس دهم طرح های تقنینی موضوع هفتگانه به تصویب رسید که کار بسیار مهمی بود؛ اگر به معضل کرونا بر خورد نمی کردیم  سه طرح دیگر که در کمیسیون ها مانده و بررسی آن ها تمام نشده  مطرح می شد مجموع طرح های تقنینی تصویب شده به 11 مورد می رسید.

وی افزود:در هفت طرح تقنینی بر روی 1600 قانون کار شد و 19 هزار و 417 حکم قانونی گرد آوری شد که از این تعداد 6 هزار و 591 حکم قانونی نا معتبر اعلام شدکه این اقدام اولین کار تنقیحی جدی در کشور محسوب می شود.

میرمحمد صادقی عنوان کرد: قبل از اینجانب سه قانون تنقیحی دوره زمانی از سال 1285 تا 1336 انجام شد که 1326 مورد از قوانین نامعتبر اعلام شد.

وی ادامه داد:چهارمین مرحله از تنقیح قوانین دوره زمانی از سال 1336 تا  1358 صورت گرفته و باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد.

معاون قوانین مجلس شورای اسلامی عنوان کرد:تا کنون 1557 عنوان قانونی در حوزه مالیات از سوی این معاونت  نامتعبر اعلام شده است.

وی افزود:در بحث تنقیح برابرایی اولین بار تفاهم نامه ملی تنقیح بین معاونت قوانین و حقوقی سه قوه امضاء شد و از تیر ماه 98 10 کار گروه تشکیل شده است.

میرمحمد صادقی تصریح کرد: با این تفاهم نامه علاوه بر  گسترش دانش تنقیحی  منجر به تسریع در کار تنقیح  خواهد شد.

وی با تقدیر از تلاش‌ها و زحمات 12 ساله دکتر لاریجانی گفت: شناخت من از ایشان به سال 1359 برمی‌گردد که از دوستی من با ایشان 40 سال می‌گذرد.

معاون قوانین مجلس ادامه داد: دکتر لاریجانی یکی از افرادی است که به مبانی دینی معتقد است و منافع ملی را ارجح‌تر از منافع جناحی می‌داند و حاضر است در مواردی که منافع ملی مطرح است خود را فدا کند.

وی بیان کرد: ایشان در مدیریت دقت بسیار بالایی دارد ضمن اینکه دکتر لاریجانی انسان بسیار متواضع است که ویژگی‌های بزرگی دارد.

میرمحمدصادقی خاطر نشان کرد: در طول ریاست ایشان بر مجلس در معاونت قوانین مشاهده کردیم که ایشان نظراتی را داشتند و اما هیچ‌گاه دیدگاه‌های خود را تحمیل نمی‌کردند و ظرف این مدت از دکتر لاریجانی چیزهای زیادی را آموختم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet