هدر موبایل
1399/03/06 13:08:29
سرویس سیاسی
معاون قوانین مجلس تشریح کرد:

جزییات برگزاری مراسم افتتاحیه مجلس یازدهم/ هیات رئیس دایمی در دومین جلسه علنی انتخاب می‌شود

معاون قوانین مجلس با استناد به قانون آیین نامه داخلی، گفت: تعیین هیات رئیسه سنی بر عهده معاونت قوانین مجلس است سپس هیات رئیسه سنی نسبت به اجرای مراسم تحلیف اقدام می‌کند.
جزییات برگزاری مراسم افتتاحیه مجلس یازدهم/ هیات رئیس دایمی در دومین جلسه علنی انتخاب می‌شود معاون قوانین مجلس با استناد به قانون آیین نامه داخلی، گفت: تعیین هیات رئیسه سنی بر عهده معاونت قوانین مجلس است سپس هیات رئیسه سنی نسبت به اجرای مراسم تحلیف اقدام می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201810100882078195.jpg جزییات,برگزاری,مراسم,افتتاحیه,مجلس,یازدهم/,هیات,رئیس,دایمی,در,دومین,جلسه,علنی,انتخاب,می‌شود Icana

حسین میرمحمد صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در تشریح جزییات مراسم افتتاحیه مجلس یازدهم، گفت: بر اساس قانون آیین نامه داخلی مجلس و با توجه به اینکه انتخاب هیات رئیسه اصلی مجلس نیاز به انجام مقدماتی دارد و مجلس باید تا قبل از تعبیه مقدمات، اداره شود تشکیل هیات رئیسه سنی ضروری است.

معاون قوانین مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بر اساس ماده 10 قانون آیین نامه داخلی مجلس، هیات رئیسه سنی را چهار نفر تشکیل می‌دهند که دو نفر از مسن ترین نمایندگان منتخب به عنوان رئیس و نایب رئیس سنی و دو نفر از جوانترین منتخبان به عنوان دبیر اول و دوم انتخاب می‌شوند.

وی ادامه داد: به موجب ماده 11 آیین نامه داخلی مجلس وظایف شش گانه‌ای برای هیات رئیسه سنی تعیین شده است که از جمله اداره جلسه افتتاحیه و جلسات بعد تا زمان انتخابات هیات رئیسه، انجام مراسم تحلیف، قرعه کشی برای تعیین اعضای شعب، توزیع اعتبار‌نامه‌ها بین شعب، برگزاری انتخابات هیات رئیسه و تمشیت امور اداری مجلس تا زمان انتخاب هیات رئیسه است.

میرمحمدصادقی یادآور شد: تعیین هیات رئیسه سنی بر عهده معاونت قوانین مجلس است. معاونت قوانین با بررسی اسناد و مدارک و اعتبارنامه‌ها وضعیت سن منتخبین و عضویت در هیات رئیسه سنی را مشخص می‌کند. بنابراین در جلسه افتتاحیه بعد از بیان گزارش معاونت قوانین، رئیس سنی و دبیران دعوت می‌شوند که در جایگاه هیات رئیسه حضور بهم برسانند و نسبت به اداره جلسه افتتاحیه اقدام کنند.

معاون قوانین مجلس تصریح کرد: پس از استقرار هیات رئیسه سنی در جایگاه خود، پیام مقام معظم رهبری قرائت می‌شود سپس معاون اجرایی و وزیر کشور گزارش می‌دهند و رئیس جمهور نیز دقایقی سخنرانی می‌کند. پس از این اقدامات قرعه کشی شعب انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: منتخبان هر دوره بعد از انجام مراسم افتتاحیه با حضور در مرقد امام خمینی(ره) با آرمان‌های امام تجدید بیعت می‌کنند اما که در این دوره با توجه به شیوع ویروس کرونا مشخص نیست این مراسم انجام شود.

معاون قوانین مجلس در توضیح انتخاب هیات رئیسه دایمی مجلس یازدهم، گفت: هیات رئیسه دایمی در جلسه بعد از افتتاحیه مجلس یازدهم انتخاب می‌شود که با توجه به نظر و تصمیم هیات رئیسه سنی جلسه بعد روز پنجشنبه 8 خرداد ماه یا یکشنبه 11 خرداد جلسه بعد تشکیل خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet