هدر موبایل
1399/03/07 19:01:39
سرویس استان ها
حسین زهی تاکید کرد

لزوم تسریع در تکمیل پروژه های آب رسانی در استان سیستان و بلوچستان

منتخب مردم خاش در مجلس یازدهم بر لزوم تسریع در تکمیل پروژه های آب رسانی در استان سیستان و بلوچستان تاکید کرد.
لزوم تسریع در تکمیل پروژه های آب رسانی در استان سیستان و بلوچستان منتخب مردم خاش در مجلس یازدهم بر لزوم تسریع در تکمیل پروژه های آب رسانی در استان سیستان و بلوچستان تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/202005109463409149.jpg لزوم,تسریع,در,تکمیل,پروژه,های,آب,رسانی,در,استان,سیستان,و,بلوچستان Icana

اسماعیل حسین زهی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص مشکلات تامین آب شرب در استان سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به اینکه استان سیستان و بلوچستان، دارای اقلیم گرم و خشک است و بیشتر مساحت آن را مناطق کویری دربرداشته، تامین آب شرب به مهم ترین و ضروری ترین احتیاجات مردم در این استان تبدیل شده که باید دولت در زمینه اقدامات و رسیدگی های لازم را صورت دهد.

منتخب مردم خاش در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در استان سیستان و بلوچستان بالغ بر 80 درصد روستاها فاقد لوله کشی آب شرب می باشد که هر 40 روز یک بار به یک روستا آبرسانی با تانکرهای آب صورت می گیرد و آب مصرفی برای هر فرد برای بیش از یک ماه به 40 لیتر آب نمی رسد که این وضعیت بسیار نامناسب و نامساعد است.

وی افزود: مقام معظم رهبری اهتمام ویژه ای برای آبرسانی به همه مناطق کشور به ویژه مناطق کم آب دارند و در پیام خود که برای افتتاحیه مجلس یازدهم قرائت شد، نمایندگان و مسئولان را امر به خدمت به مردم کردند؛ بنابراین از مسئولان اجرایی کشور انتظار می رود به استان تشنه سیستان و بلوچستان نگاه ویژه ای داشته باشند.

حسین زهی بیان کرد: متاسفانه بسیاری از پروژه های آبرسانی در استان سیستان و بلوچستان به حال خود رها شده و حتی برخی نیز انجام نشده است، بنابراین وضعیت امروز این استان، به  دلیل کم کاری ها و عمکرد ضعیف برخی از مسئولان اجرایی است که باید این وضعیت تغییر کند.

منتخب مردم خاش در مجلس یازدهم خاطرنشان کرد: خوشبختانه با اهتمامی که مقام معظم رهبری در راستای رسیدگی به وضعیت مناطق محروم دارند، شایسته است که در سریع ترین زمان ممکن وضعیت آبرسانی استان سیستان و بلوچستان بهبود یافته و پروژه های آبرسانی استان تکمیل شده و بهره برداری شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet