هدر موبایل
1399/03/07 18:52:19
سرویس سیاسی
معاون قوانین مجلس در مراسم افتتاحیه دوره یازدهم قوه مقننه:

پارلمان، نماد مردم سالاری و تعیین کننده نقش مردم در قانونگذاری است

معاون قوانین مجلس ضمن اعلام اسامی هیات ریسه سنی در مراسم افتتاحیه دور یازدهم مجلس، گفت: پارلمان بی‌تردید در همه نظام‌های مردم سالار بالاترین نماد مردم سالاری و تعیین کننده نقش مردم در قانونگذاری است که چگونگی روابط بین قوای حاکم، روابط مردم با آن‌ها، و روابط بین مردم را تعیین کرده و سامان می‌دهد.
پارلمان، نماد مردم سالاری و تعیین کننده نقش مردم در قانونگذاری است معاون قوانین مجلس ضمن اعلام اسامی هیات ریسه سنی در مراسم افتتاحیه دور یازدهم مجلس، گفت: پارلمان بی‌تردید در همه نظام‌های مردم سالار بالاترین نماد مردم سالاری و تعیین کننده نقش مردم در قانونگذاری است که چگونگی روابط بین قوای حاکم، روابط مردم با آن‌ها، و روابط بین مردم را تعیین کرده و سامان می‌دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201811108774808963.jpg پارلمان،,نماد,مردم,سالاری,و,تعیین,کننده,نقش,مردم,در,قانونگذاری,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، حسین میرمحمد صادقی معاون قوانین مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاحیه دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی ضمن خیرمقدم به مهمانان و منتخبان ملت، اسامی هیات رئیسه سنی را قرائت کرد.

معاون قوانین مجلس شورای اسلامی در سخنان خود به نقش بی‌بدیل قوه مقننه در نظام جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: معاونت قوانین مجلس با بررسی اسناد و مدارک موجود و اعتبارنامه‌های منتخبین مجلس یازدهم هیات رئیسه سنی را مشخص کرده است.

میرمحمدصادقی با استناد به قانون آیین نامه داخلی مجلس از هیات رئیسه سنی خواست تا ضمن حضور در جایگاه هیات رئیسه، اداره جلسه افتتاحیه را بر عهده بگیرند.

متن سخنرانی معاون قوانین مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاحیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

هست کلید در گنج حکیم

فاتحه فکرت و ختم سخن

نام خدای است بر او ختم کن

سروران گرامی، نمایندگان ارجمند، میهمانان گرانقدر

«جای بسی خوشوقتی است که در پایان ماه صیام (ماه رحمت الهی و خود سازی بندگان) و پس از پشت سرگذاشتن عید سعید فطر (جشن طاعت و عبودیت) مراسم افتتاحیه مجلس یازدهم را در موعد مقرر به تاریخ امروز هفتم خرداد ماه 1399 در محل مجلس شورای اسلامی برگزار می‌کنیم.

مجلس و پارلمان بی تردید در همه نظام‌های مردم سالار بالاترین نماد مردم سالاری و تعیین کننده نقش مردم در قانونگذاری است که چگونگی روابط بین قوای حاکم، روابط مردم با آن‌ها، و روابط بین مردم را تعیین کرده و سامان می‌دهد. بدین ترتیب، تضمین حاکمیت قانون در جامعه جز از طریق یک مجلس قوی و مورد احترام و برآمده از آرای آحاد جامعه ممکن نیست. از همین روست که در نظام ما نیز، که به مردم سالاری دینی ارج می‌نهد، اهمیت مجلس و نقش بی بدیل آن همواره در سخنان بنیانگذار این نظام، حضرت امام راحل "رضوان ا... تعالی علیه" و مقام معظم رهبری "مد ظله العالی" مورد تأکید قرار گرفته است.

معاونت قوانین مجلس شورای اسلامی، با بررسی اسناد و مدارک موجود و اعتبارنامه‌های منتخبین مجلس یازدهم، دو تن از مسن‌ترین و دو تن از جوان‌ترین نمایندگان را مشخص کرده است، که اینک در اجرای ماده 10 " قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی" اسامی آنان را به عنوان اعضای هیأت رئیسه سنی مجلس یازدهم اعلام می‌کنم تا نسبت به اجرای وظایف شش‌گانه مذکور در ماده 11 " قانون آیین‌نامه داخلی" که عبارت از اداره جلسه افتتاحیه و جلسات بعدی تا زمان انتخاب هیأت رئیسه، انجام مراسم تحلیف، اقتراع شعب، توزیع اعتبارنامه‌ها بین شعب، برگزاری انتخابات هیأت رئیسه و تمشیت امور اداری مجلس تا زمان انتخاب هیأت رئیسه می‌باشد، اقدام نمایند.

-جناب آقای سید رضا تقوی متولد 07/04/1325، از حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس به عنوان رئیس سنی؛

-جناب آقای سید مصطفی میرسلیم متولد 19/03/1326، از حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس به عنوان نایب رئیس سنی؛

-جناب آقای روح اله نجابت متولد 08/03/1368، از حوزه انتخابیه شیراز و زرقان به عنوان دبیر اول؛

-جناب آقای محسن فتحی متولد 15/06/1366، از حوزه انتخابیه سنندج، دیواندره و کامیاران به عنوان دبیر دوم.

اینک، با توجه به اینکه جلسه با حضور بیش از دو سوم نمایندگان طبق ماده 2 قانون آیین‌نامه داخلی، رسمی است، با استعانت از حضرت باریتعالی از جناب آقای تقوی به عنوان رئیس، و آقایان نجابت و فتحی به عنوان دبیران هیأت رئیسه سنی درخواست می‌کنم تا با حضور در جایگاه هیأت رئیسه اداره جلسه افتتاحیه را برعهده بگیرند، با صلوات بر محمد و آل محمد.»/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet