ولادت حضرت امام رضا (ع)
1399/03/08 12:36:51
سرویس اجتماعی
منتخب مردم مشهد و کلات در مجلس یازدهم مطرح کرد

تشکیل کمیسیون تخصصی زنان و خانواده در مجلس یازدهم

منتخب مردم مشهد و کلات در مجلس یازدهم، از تهیه پیش‌نویس طرح تشکیل کمیسیون تخصصی زنان و خانواده توسط منتخبان ملت در این دوره از مجلس خبر داد.
تشکیل کمیسیون تخصصی زنان و خانواده در مجلس یازدهم منتخب مردم مشهد و کلات در مجلس یازدهم، از تهیه پیش‌نویس طرح تشکیل کمیسیون تخصصی زنان و خانواده توسط منتخبان ملت در این دوره از مجلس خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/202005101460424803.jpg تشکیل,کمیسیون,تخصصی,زنان,و,خانواده,در,مجلس,یازدهم Icana

فاطمه رحمانی در گفت‌وگو با  خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با بیان اینکه فراکسیون زنان مجلس یازدهم به طور ویژه به بررسی مشکلات مرتبط با حوزه زنان و خانواده می‌پردازد، گفت: بررسی طرح‌ها و لوایح مهم حوزه زنان و خانواده که از گذشته باقی مانده همچون طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده که 16 بار بین کمیسیون‌های مجلس دست به دست شده است باید در اولویت دستورکار فراکسیون زنان قرار گیرد و اشکالات آن برطرف شود.

ضرورت تسریع روند بررسی لایحه تأمین امنیت بانوان در برابر خشونت

منتخب مردم مشهد و کلات در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: لایحه صیانت، کرامت و تأمین امنیت بانوان در برابر خشونت از دیگر مواردی است که باید درخواست کنیم تا به سرعت به مجلس فرستاده شده و در صورت لزوم مورد بازنگری قرار گیرد و روند بررسی و تصویب آن تسریع شود.

وی با اشاره به اهمیت موضوع خانواده در مجلس یازدهم تصریح کرد: متاسفانه برغم اهمیت موضوع خانواده به عنوان بنیادی‌ترین واحد اجتماعی که شاکله شخصیت افراد در آن شکل می‌گیرد و تاکید بزرگان دین اسلام بر ضرورت توجه به آن تاکنون این موضوع مورد کم توجهی قرار گرفته است.

رحمانی یادآور شد: هم‌اکنون پیش‌نویس طرح تشکیل کمیسیون تخصصی زنان و خانواده را آماده کرده‌ایم و بنابر تاکیدات رهبر معظم انقلاب، حوزه زنان نیز در دایره مباحث مرتبط با خانواده قرار گرفته است.

وی اظهار کرد: تشکیل این کمیسیون باعث می‌شود تا مسائل خانواده به طور ویژه مورد توجه قرار بگیرد و این در حالی است که تاکنون این موضوع ذیل کمیسیون فرهنگی در حد یک کارگروه بررسی شده است و چون مسائل حوزه فرهنگی بسیار گسترده است ناخودآگاه این موضوع در اولویت قرار نگرفته است.

منتخب مردم مشهد و کلات در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: البته خانواده یک موضوع بین بخشی است که هم کمیسیون فرهنگی، هم کمیسیون اقتصادی و هم سایر کمیسیون‌های تخصصی مجلس باید به آن بپردازند، اما برای اینکه به طور ویژه مورد توجه قرار گیرد باید کمیسیونی تخصصی برای آن تشکیل شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet