خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/03/10 10:57:02
سرویس سیاسی
زارع مطرح کرد

‌اعزام کشتی‌های نفت کش ایرانی به ونزوئلا پاسخی قاطع به یکجانبه گرایی آمریکا

منتخب مردم آباده و بوانات در مجلس می گوید:ورود کشتی‌های ایرانی فتح بابی در زمینه تبادل تولید در مقابل اقدامات زورگویانه و یکجانبه‌گرایانه آمریکا است.
‌اعزام کشتی‌های نفت کش ایرانی به ونزوئلا پاسخی قاطع به یکجانبه گرایی آمریکا منتخب مردم آباده و بوانات در مجلس می گوید:ورود کشتی‌های ایرانی فتح بابی در زمینه تبادل تولید در مقابل اقدامات زورگویانه و یکجانبه‌گرایانه آمریکا است. https://cdn.icana.ir/d/019/201907101191538432.jpg ‌اعزام,کشتی‌های,نفت,کش,ایرانی,به,ونزوئلا,پاسخی,قاطع,به,یکجانبه,گرایی,آمریکا Icana

رحیم زارع  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به  ورود چهارمین نفتکش ایرانی به آب‌های ونزوئلا ، گفت: روابط میان تهران و کاراکاس بر پایه روابط دوستانه و برادرانه است و این اقدام فتح بابی در زمینه تبادل تولید در مقابل اقدامات زورگویانه یکجانبه‌گرایانه آمریکا است.

‌اعزام کشتی‌های نفتکش ایرانی به ونزوئلا نمادی از همبستگی بین کشورهای برادر

نماینده مردم در مجلس دهم با بیان این که ‌اعزام کشتی‌های نفتکش ایرانی به ونزوئلا بیش ازهر چیزی به نمادی از همبستگی بین کشورهای برادر تبدیل شده است، افزود: این موضوع نشانگر روحیه مبارزه طلبی ملت هااست که تسلیم ناپذیر بوده و راه حل مسالمت آمیزی را همگام با حقوق بین‌الملل و مقررات تجارت بین‌الملل پیدا کرده اند.

بیشتر بخوانید:

 

آمریکا مجبور است به توافقات بین المللی احترام بگذارد

زارع با اشاره به رسیدن محموله‌های سوختی ایران به ونزوئلا در سایه تحریم آمریکا، ادامه داد: آمریکا مجبور است به توافقات بین المللی احترام بگذارد ؛ ایران و ونزوئلا بر حق خود در تجارت آزاد صحه گذاشتند و اکنون بسیاری از کشورها برای گرفتن حق و حقوق خود دیگر از آمریکا اجازه نمی‌گیرند.

منتخب مردم آباده و بوانات و خرمبید در مجلس یازدهم  با اشاره به اینکه رئیس جمهور ونزوئلا  ایران و ونزوئلا را "مردمانی انقلابی" نامیده است،مطرح کرد: آمریکا دیگر به کشورهای جهان نمی‌تواند سیاست های خود را دیکته کند؛ مادورو در یک سخنرانی گفته بود که ونزوئلا و ایران هردو خواهان صلح هستند و ما حق داریم آزادانه تجارت کنیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس دهم  با اشاره موفق بودن اعزام کشتی‌های نفتکش ایرانی به ونزوئلا ، تصریح کرد: ارسال سوخت برای ونزوئلا یک اقدام تجاری و قانونی براساس موازین بین المللی است و اهداف ایالات متحده که به طور غیرقانونی دست به تحریم اقتصادی می‌زند و مردمان را تهدید می‌کند خنثی می کند.

گفتنی است؛ نیکولاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا در موضوع اعزام نفتکش های ایرانی به ونزوئلا در توئیتی از ایران تشکر کرد و نوشت: «ایران متشکریم، تنها برادری ملت‌های آزاد است که ما را نجات خواهد داد». /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet