هدر موبایل
1399/03/09 16:42:28
سرویس سیاسی
عباسی دوانی با اشاره به اولویت‌های مجلس در حوزه سیاست خارجی:

مجلس بر پایه نظریه مقاومت باید دیپلماسی اقتصادی و عمومی را پیگیری کند

منتخب مردم کازرون در مجلس یازدهم گفت: مجلس بر پایه نظریه مقاومت می‌تواند دیپلماسی اقتصادی و عمومی را پیگیری کند، در این صورت رفتار ما در منطقه مشخص می‌شود و می‌دانیم که در ابعاد جهانی چه اقداماتی را انجام دهیم.
مجلس بر پایه نظریه مقاومت باید دیپلماسی اقتصادی و عمومی را پیگیری کند منتخب مردم کازرون در مجلس یازدهم گفت: مجلس بر پایه نظریه مقاومت می‌تواند دیپلماسی اقتصادی و عمومی را پیگیری کند، در این صورت رفتار ما در منطقه مشخص می‌شود و می‌دانیم که در ابعاد جهانی چه اقداماتی را انجام دهیم. https://cdn.icana.ir/d/019/202005107872460787.jpg مجلس,بر,پایه,نظریه,مقاومت,باید,دیپلماسی,اقتصادی,و,عمومی,را,پیگیری,کند Icana

فریدون عباسی دوانی در گفت‌وگو با  خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در توضیح اولویت‌های مجلس یازدهم در حوزه سیاست خارجی، گفت: در صورتی که ما به نظریه «مقاومت» اعتقاد داشته باشیم و اجرای شدن آن را مورد توجه قرار دهیم، حل مشکلات تسریع و تسهیل می‌شود. در این صورت اقتصاد مقاومتی مفهوم پیدا می‌کند و رفتار ما در با سایر کشورها تعریف درستی پیدا می‌کند.

منتخب مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در این صورت ما می‌دانیم در منطقه و در میان کشورهای آسیایی چگونه رفتار کنیم و در ابعاد جهانی چه اقداماتی را انجام دهیم و بر پایه نظریه مقاومت می توان دیپلماسی اقتصادی و عمومی را پیگیری کنیم.

وی افزود: حرکت متوازنی باید در کشور ایجاد شود و قوای سه گانه بایکدیگر هماهنگ شوند. مجلس می تواند با قوه مجریه و قضاییه در موضوعات خاص کمیته مشترک تشکیل دهد تا مسیر کوتاه شود و بتوان تصمیم جامع گرفت.

عباسی یادآور شد: ما از قونین موجود می‌توانیم برای تحقق نظریه مقاومت استفاده کنیم زیرا قوانین متعدد به اندازه کافی وضع شده است موضوع مهم آیین نامه های اجرایی و اجرایی قوانین است که به صورت مشترک باید اجرا شود. قوای دیگر در صورتی که خلاء قانونی وجود دارد باید به مجلس اعلام کنند تا اصلاحات انجام شود.

منتخب مردم کازرون در مجلس یازدهم شورای اسلامی معتقد است: کمیسیون های تخصصی مجلس با شکل گیری باید کار کارشناسی خود را انجام دهند و موضوعات مختلف در حوزه امنیت داخلی و سیاست خارجی و اقتصاد و البته فرهنگ را با پیوند بهم در اولویت قرار دهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet