هدر موبایل
1399/03/10 17:04:00
سرویس سیاسی
احمدی بیغش:

قوانین کم نیست، میزان اجرای صحیح قوانین کاهش یافته است

منتخب مردم شازند در مجلس معتقد است، نمایندگان با نظارت دقیق و به دور از جهت‌گیری می‌توانند دولت را به سمت اجرای صحیح قوانین هدایت کنند.
قوانین کم نیست، میزان اجرای صحیح قوانین کاهش یافته است منتخب مردم شازند در مجلس معتقد است، نمایندگان با نظارت دقیق و به دور از جهت‌گیری می‌توانند دولت را به سمت اجرای صحیح قوانین هدایت کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/49214.jpg قوانین,کم,نیست،,میزان,اجرای,صحیح,قوانین,کاهش,یافته,است Icana

محمود احمدی بیغش در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره از نحوه استفاده از ابزار قانونگذاری و نظارت برای حل مشکلات کشور، گفت: در شرایطی این تأکیدات رهبر معظم انقلاب عملی می شود که اول مجلس خود را جراحی کند و تا این نهاد ساختار خود را عادلانه نکند، هیچ کاری به ثمر نمی رسد.

منتخب مردم شازند در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: نگاه هیأت رئیسه و رئیس مجلس اگر به نمایندگان و مردم نباشد و نگاهی از بالا به پایین داشته باشد نمی توان بر مشکلات فائق آمد همچنین نباید نماینده ای از نماینده دیگر نماینده‌تر به نظر برسد که در غیر این صورت با چالش بزرگی مواجه می شویم.

وی در ادامه با بیان اینکه قانون در کشور کم نیست، عنوان کرد: اجرای قوانین کم است و یا به درستی صورت نمی گیرد که با نظارت مستقیم و دقیق از سوی نمایندگان و به دور از بی انصافی و جهت‌گیری های جناحی می توان آن را اصلاح کرد.

احمدی بیغش ادامه داد: ابزارهای نظارتی مجلس نباید مورد سوءاستفاده واقع شده و فدای تعامل ساختگی شود؛ تعاملی که دور از نظارت باشد و منافع نظام و مردم در آن نباشد، نظارتی ساختگی است که انتظار داریم مجلس یازدهم به دور از لابی گری، با نظارت صحیح، دولت را هدایت کند.

این منتخب مردم از استان مرکزی در پایان خاطرنشان کرد: نمایندگان نباید از مجلس برای دسترسی به اهداف جناحی خود استفاده کنند بلکه باید نگاه به اینگونه باشد که مجلس محلی برای تدوین قانون و نظارت عادلانه است تا وضعیت مردم به لحاظ معیشتی و سایر مشکلاتی که پیش آمده، اصلاح شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet