هدر موبایل
1399/03/09 14:30:04
سرویس حوزه ریاست
در گفت و گوی تلفنی رییس مجلس ترکیه با رییس مجلس شورای اسلامی عنوان شد

تاکید دکتر قالیباف بر همکاری های منطقه ای ایران و ترکیه برای گسترش صلح و امنیت پایدار

مصطفی شنتوپ رئیس مجلس ملی ترکیه، در تماس تلفنی با دکتر محمد باقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی، انتخاب وی به ریاست مجلس شورای اسلامی را تبریک گفت.
تاکید دکتر قالیباف بر همکاری های منطقه ای ایران و ترکیه برای گسترش صلح و امنیت پایدار مصطفی شنتوپ رئیس مجلس ملی ترکیه، در تماس تلفنی با دکتر محمد باقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی، انتخاب وی به ریاست مجلس شورای اسلامی را تبریک گفت. https://cdn.icana.ir/d/019/202005103409869465.jpg تاکید,دکتر,قالیباف,بر,,همکاری,های,منطقه,ای,ایران,و,ترکیه,برای,گسترش,صلح,و,امنیت,پایدار Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مصطفی شنتوپ، رئیس مجلس ملی ترکیه، صبح امروز،  ۹ خرداد ۹۹ در تماس تلفنی با دکتر محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی، انتخاب وی به ریاست مجلس شورای اسلامی را تبریک گفت و درباره  تحولات و مسائل منطقه ای با دکتر قالیباف به گفت و گو پرداخت.

دکتر قالیباف در ابتدای این گفتگوی تلفنی با اشاره به مشترکات دو کشور گفت:  همواره  روابطی دوستانه در بالاترین سطح  میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه برقرار بوده است.

وی در ادامه افزود: مجلس شورای اسلامی از هرگونه اقدامی در جهت گسترش و توسعه مناسبات فیمابین استقبال و حمایت می کند.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اهمیت توسعه همکاری های اقتصادی دو کشور گفت: به دلیل اهمیت روابط دو کشور ان شاءالله بزودی گروه دوستی - پارلمانی ایران و ترکیه در مجلس شورای اسلامی تشکیل خواهد شد.
 
دکتر قالیباف همچنین  بر اهمیت تداوم گفتگوی  سه کشور ایران، روسیه و ترکیه در چارچوب توافق آستانه درباره سوریه تاکید کرد.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی در این گفت و گو  همکاریهای دو کشور در مباحث منطقه ای در جهت برقراری صلح و امنیت پایدار را مهم دانست و بر هم افزایی، اتحاد و یکپارچگی کشورهای اسلامی در برابر توطئه های رژیم صهیونیستی تأکید کرد.
 
شنتوپ، رئیس مجلس ترکیه نیز در این گفت و گوی تلفنی با تبریک انتخاب دکتر قالیباف به ریاست مجلس شورای اسلامی بر آمادگی پارلمان ترکیه برای تقویت و تحکیم مناسبات دوستانه فیمابین در عرصه های محتلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی به ویژه ارتباطات پارلمانی تأکید کرد.
 
رئیس مجلس ترکیه  در بخش دیگری  از این گفت و گو ابراز امیدواری کرد با مهار بحران کرونا سطح مراودات اقتصادی و تجاری میان ترکیه و ایران به روال گذشته برگردد.
 
شنتوپ در پایان، اعمال تحریم های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی ایران را  محکوم کرد و از رئیس مجلس شورای اسلامی برای سفر به ترکیه دعوت رسمی به عمل آورد.
 
پایان پیام
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet