خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/03/09 16:40:32
سرویس سیاسی
آصفری با اشاره به گفتگوی تلفنی دکتر قالیباف با رئیس مجلس ترکیه:

استفاده از ظرفیت دیپلماسی پارلمانی، سطح روابط سیاسی و اقتصادی دولت‌ها را ارتقاء می‌دهد

منتخب مردم اراک در مجلس، افزایش روابط ایران و ترکیه را در ارتقای امنیت دو کشور موثر دانست و گفت: استفاده از دیپلماسی پارلمانی سطح روابط دولت ها در موضوعات فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی با ترک ها بالا می برد.
استفاده از ظرفیت دیپلماسی پارلمانی، سطح روابط سیاسی و اقتصادی دولت‌ها را ارتقاء می‌دهد منتخب مردم اراک در مجلس، افزایش روابط ایران و ترکیه را در ارتقای امنیت دو کشور موثر دانست و گفت: استفاده از دیپلماسی پارلمانی سطح روابط دولت ها در موضوعات فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی با ترک ها بالا می برد. https://cdn.icana.ir/d/019/42950.jpg استفاده,از,ظرفیت,دیپلماسی,پارلمانی،,سطح,روابط,سیاسی,و,اقتصادی,دولت‌ها,را,ارتقاء,می‌دهد Icana

محمدحسن آصفری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با اشاره به گفتگوی تلفنی دکتر قالیباف با رئیس مجلس ترکیه و تاکید بر همکاری های منطقه ای برای گسترش صلح و امنیت پایدار، گفت: جمهوری اسلامی ایران و ترکیه مشترکات زیادی از لحاظ نقطه جغرافیایی دارد همچنین از لحاظ زبان، بخشی از مردم کشور ما همزبان با مردم ترکیه هستند. از نظر فرهنگ و آداب و رسوم ارتباط تناتنگ بین ایران و ترکیه وجود دارد.

منتخب مردم اراک،خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ایران و ترکیه منافع و دشمنان مشترکی دارند. جریان تکفیری ها، داعش و صهیونیست ها از جمله دشمنان مشترک ایران و ترکیه هستند. لذا دلایلی مهمی است که ایران سطح روابط خود را با ترک ها افزایش دهد.

وی افزود: افزایش روابط می تواند گام مهمی در ارتقاء امنیت دو کشور باشد، افزایش روابط سطح مبادلات اقتصادی را نیز افزایش می دهد لذا استفاده از دیپلماسی پارلمانی یکی از راهکارهای موثری است که سطح روابط ما را در موضوعات فرهنگی، اجتماعی و سیاسی و اقتصادی با ترک ها بالا ببرد.

آصفری معتقد است: افزایش سطح روابط ایران و ترکیه به نفع دو کشور خواهد بود و تاثیرات به نفع کشورهای همسایه نیز هست. منافع کشورهای منطقه نیز در این است که ما روابط خود را افزایش دهیم.

این منتخب مردم در مجلس یازدهم گفت: استفاده از ظرفیت پارلمانی یکی از راهکارهای خوبی است که می تواند به دولت های دو کشور کمک کند و توافقات دو طرف را تسریع بخشد و تقویت کند. همچنین ایجا گروه های دوستی و پارلمانی بین ایران و ترکیه می تواند منجر به تهیه طرح هایی شود که تقویت امنیت و صلح در منطقه را در اولویت قرار دهد.

وی یادآور شد: تصویب طرح های بین دو کشور در مجالس نیز می تواند سطح روابط دولت های دو کشور را تقویت کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet