هدر موبایل
1399/03/10 10:39:31
سرویس سیاسی
وحیدی:

تعامل مجلس با قوه مجریه به معنای وکیل‌الدوله شدن نمایندگان نیست

منتخب مردم بجنورد در مجلس معتقد است همکاری مجلس با دولت در حوزه تدوین قوانین باعث می‌شود، قوانینی تصویب نشود که امکان اجرای آن از سوی دولت وجود نداشته باشد.
تعامل مجلس با قوه مجریه به معنای وکیل‌الدوله شدن نمایندگان نیست منتخب مردم بجنورد در مجلس معتقد است همکاری مجلس با دولت در حوزه تدوین قوانین باعث می‌شود، قوانینی تصویب نشود که امکان اجرای آن از سوی دولت وجود نداشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/202005106145188808.jpg تعامل,مجلس,با,قوه,مجریه,به,معنای,وکیل‌الدوله,شدن,نمایندگان,نیست Icana

محمد وحیدی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب ضمن اینکه به توجه به معیشت قشر ضعیف تأکید کردند به قرارگرفتن مجلس در رأس خود نیز اهمیت داده اند، گفت: مجلس باید نگاه کارشناسانه و فعالی داشته باشد و در مسیر فعالیت های خود با پاکدستی حرکت کند.

منتخب مردم بجنورد، مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه عدالت اجتماعی و کاهش شکاف اقتصادی میان طبقات مرفه و محروم بسیار مهم است، عنوان کرد: مجلس باید در مسیر حرکت خود و توزیع اعتبارات، با نگاهی اجتماعی و در راستای منافع مردم گام بردارد.

وی در ادامه با تأکید بر تدوین قوانین 5 ساله برنامه و یک ساله بودجه بر اساس کار کارشناسی، اظهار داشت: ضمن اینکه مجلس باید شاخصه های محرومیت را در نقاط مختلف کشور شناسایی کرده و بر اساس آن برنامه ریزی کند باید در ادامه بر اجرای مفاد آن نیز نظارت داشته باشد.

وحیدی در ادامه تعامل مجلس با قوه مجریه را به معنای وکیل الدوله شدن نمایندگان ندانست و افزود: مجلس باید ضمن حفظ استقلال، با دولت همکاری کند و با همفکری با آنها قانونگذاری کند چرا که گاهی قوانینی به تصویب می رسد که امکان اجرای آن از سوی دولت موجود نیست.

وی ادامه داد: گاهی برخی قوانین در مرحله اجرا با مشکل مواجه می شود که علت آن یا عدم امکان اجرای آن بوده و یا آیین نامه لازمه آن از سوی دولت تدوین نمی شود که نیاز به نظارت مجلس دارد.

این منتخب مردم از استان خراسان شمالی در پایان با بیان اینکه قوه قضاییه خود دستگاه نظارتی است و تعامل مجلس با این قوه در این حوزه بسیار مهم است، خاطرنشان کرد: اگر فسادی اتفاق بیفتد این قوه عامل برخورد است و مجلس باید روزنه هایی که از آنها رانت ایجاد می شود با قوانین ببندد و در صورت بروز فساد از طریق ابزارهای نظارتی از آنها اطلاع پیدا کرده و با همکاری با قوه قضاییه با آن برخورد کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet