هدر موبایل
1399/03/10 14:17:04
سرویس سیاسی
منتخب مردم اصفهان مطرح کرد

رفع تبعیض در عضویت کمیسیون ها، با اصلاح آیین نامه داخلی مجلس

منتخب مردم اصفهان در مجلس تاکید دارد با اصلاح آیین نامه داخلی در واقع تبعیض بین تخصص و سابقه بر داشته می شود.
رفع تبعیض در عضویت کمیسیون ها، با اصلاح آیین نامه داخلی مجلس منتخب مردم اصفهان در مجلس تاکید دارد با اصلاح آیین نامه داخلی در واقع تبعیض بین تخصص و سابقه بر داشته می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/202005106888108785.jpg رفع,تبعیض,در,عضویت,کمیسیون,ها،,با,اصلاح,آیین,نامه,داخلی,مجلس Icana

زهرا شیخی مبارکه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به طرح اصلاح آیین نامه داخلی مجلس، گفت: در آیین نامه داخلی مجلس امتیازبندی هایی برای عضویت نمایندگان در کمیسیون ها لحاظ شده است که تبعیض آمیز است.

وی ادامه داد: امتیازدهی به نوعی لحاظ شده است که اختلاف زیادی بین فردی که سابقه نمایندگی دارد با فردی که از چنین سابقه ای برخوردار نیست اما تحصیلات بیشتری دارد ایجاد می شود.

این منتخب مردم اصفهان در مجلس بیان داشت: در اصلاح آیین نامه داخلی در نظر داریم یا امتیاز سابقه نمایندگی حذف شود یا این امتیاز کمتر دیده شود تا تبعیض بین تخصص و سابقه از بین برود، باید دید که کمیسیون آیین نامه داخلی کدام یک از پیشنهادات را پیش می برد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، براساس تبصره ۱ ماده ۳۶ قانون آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی تعیین کمیسیون‌های تخصصی نمایندگان مجلس یازدهم بر مبنای امتیازبندی و در قالب سامانه‌ای که در این خصوص طراحی شده است، انجام می‌گیرد. در ماده ۱۳ دستورالعمل مذکور برای سابقه شغلی نمایندگی مجلس امتیازی معادل سابقه شغلی وزارت تا ۷۳۰ امتیاز در نظر گرفته شده است. علاوه بر امتیاز مذکور در ماده ۱۳ در ماده ۱۲ دستورالعمل مذکور امتیاز ویژه و جداگانه‌ای به نمایندگانی که سابقه نمایندگی در ادوار گذشته مجلس دارند، داده شده است که حداقل به میزان ۱۰۴ امتیاز نسبت به دیگر نمایندگان امتیاز بیشتری کسب می‌کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet