هدر موبایل
1399/03/10 17:33:00
سرویس اجتماعی
منتخب مردم کهگیلویه در مجلس یازدهم:

منطقه حفاظت شده خائیز همچنان در سایه کمبود امکانات می‌سوزد

منتخب مردم کهگیلویه و بهمئی در مجلس با ابراز تاسف از اینکه خائیز همچنان در سایه کمبود امکانات می‌سوزد، گفت: تعدادی از وحوش و طیور در وضعیت بسیار اسفباری در آتش سوزی از بین رفته و یا در حال از بین رفتن هستند.
منطقه حفاظت شده خائیز همچنان در سایه کمبود امکانات می‌سوزد منتخب مردم کهگیلویه و بهمئی در مجلس با ابراز تاسف از اینکه خائیز همچنان در سایه کمبود امکانات می‌سوزد، گفت: تعدادی از وحوش و طیور در وضعیت بسیار اسفباری در آتش سوزی از بین رفته و یا در حال از بین رفتن هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/202005105923517801.jpg منطقه,حفاظت,شده,خائیز,همچنان,در,سایه,کمبود,امکانات,می‌سوزد Icana

سید محمد موحد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از اینکه جنگل‌های منطقه حفاظت شده خائیز شهرستان کهگیلویه همچنان در سایه کمبود امکانات می‌سوزد، گفت: آتش‌سوزی خائیز حادثه‌ای بسیار اسف بار و نگران‌کننده و ابعاد آن بسیار عمیق و وسیع است.

آتش سوزی مناطق حفاظت شده خائیز

منتخب مردم کهگیلویه و بهمئی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه علیرغم تمامی تلاش‌ها جنگل‌های خائیز همچنان در آتش می‌سوزد و مهار نشده است، افزود: خائیز محل زندگی وحوش و طیور و گونه‌های بسیار نادر و ارزشمندی است که تعدادی از آنها در وضعیت بسیار اسفباری در آتش سوزی از بین رفته و یا در حال از بین رفتن هستند.

وی ادامه داد: با توجه به گسترده بودن عمق آتش‌سوزی تقاضای بالگرد اطفای حریق کردیم که نیروهای مسلح، سپاه پاسداران و ارتش بالگردهایی را گسیل کردند و در این رابطه از تلاش‌های آنها تشکر می‌کنیم.

موحد از کمبود امکانات اطفای حریق انتقاد کرد و گفت: امکانات و تجهیزات بسیار اندک است و انتظار داشتیم همه دستگاه‌ها وارد این کارزار شوند و همکاری مناسب را برای اطفای حریق داشته باشند اما متاسفانه همکاری‌ها در زمان مناسب انجام نشد.

عمدی بودن آتش سوزی

منتخب مردم کهگیلویه و بهمئی در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: این آتش‌سوزی عمدی بوده و به دلیل برخی اختلافات میان دو نفر رخ داده است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ منطقه حفاظت شده خائیز حد فاصل استان‌های خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد که دارای پوشش گیاهی منطقه بلوط (گونه غالب) بنه، کلخنگ، بادام وحشی، ارژن، خوشک، گون، گیاهان دارویی و گونه‌هایی از خانواده گندمیان و گونه‌های جانوری شامل: کل و بز، گرگ، کفتار، شغال، روباه، تشی، کاراکال، پلنگ و پرندگانی از جمله کبک، تیهو، بحری و دلیجه است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet