هدر موبایل
1399/03/10 15:50:26
سرویس سیاسی
منتخب مردم داراب در مجلس یازدهم تاکید کرد

اجماع همه ظرفیت‌های منطقه‌ای با توسعه دیپلماسی پارلمانی

منتخب مردم داراب در مجلس یازدهم بر اولویت منتخبان مردم مبنی بر تامین منافع ملی تاکید کرد و گفت: مجلس با استفاده از ظرفیت دیپلماسی پارلمان در آینده نزیک همه ظرفیت‌های منطقه‌ای را همراه خواهد کرد.
اجماع همه ظرفیت‌های منطقه‌ای با توسعه دیپلماسی پارلمانی منتخب مردم داراب در مجلس یازدهم بر اولویت منتخبان مردم مبنی بر تامین منافع ملی تاکید کرد و گفت: مجلس با استفاده از ظرفیت دیپلماسی پارلمان در آینده نزیک همه ظرفیت‌های منطقه‌ای را همراه خواهد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/202005106374182884.jpg اجماع,همه,ظرفیت‌های,منطقه‌ای,با,توسعه,دیپلماسی,پارلمانی Icana

محمد جواد عسکری در گفت‌وگو با  خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به رایزنی‌های دکتر قالیباف با رئیس مجلس ترکیه و تاکید رئیس مجلس ایران بر همکاری برای تقویت صلح و امنیت منطقه، گفت: مذاکره و رایزنی در راستای منافع ملی و منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران با حفظ عزت و امنیت کشور ضروری و لازم است. ارتباطات باید حساب شده، دقیق و منطقی و بر پایه منافع ملی دنبال شود.

منتخب مردم داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اولویت منتخبان مردم در مجلس نیز منافع ملی است از این رو در تلاشیم تا در آینده نزیک همه ظرفیت های منطقه ای را همراه کنیم. دکتر قالباف هم در راستای منافع ملی و هیمن دیدگاه با رئیس مجلس ترکیه گفتگوی تلفنی داشتند.

وی افزود: مجلس یازدهم قدرتمندانه این فضا را شکل می‌دهد و ارتباط پارلمانی را تقویت می‌کند تا فضای کشور در منطقه بُرد- بُرد باشد. تداوم این حرکات پارلمانی در راستای تامین منافع ملی لازم است. جمهوری اسلامی باید جایگاه ویژه در منطقه داشته باشد.

عسکری در ادامه بیانات رهبری و تاکید ایشان بر موضوعات اقتصادی را یادآور شد و گفت: مجلس قوانین بسیاری در حوزه اقتصادی به تصویب رسانده اما برخی از آنها باید اصلاح و به روزرسانی شود. با توجه به تحریم‌ها و وضعیت کنونی کشور ما باید شتابان در مسیر حل مشکلات اقتصادی حرکت کنیم.

این منتخب مردم در مجلس با بیان اینکه مردم از وضعیت معیشتی خود ناراضی هستند، گفت: مجلس قطعا با نگاه عقلایی، منطقی و استدلالی موضوعات را پیش خواهیم برد. با تبدیل ظرفیت‌های بالقوه به بالفعل قطعا قوانین موثری تصویب خواهند شد.

عسکری با اشاره بر تمرکز دشمن بر روی مسئل اقتصادی، گفت: ما در مجلس یازدهم در تلاشیم تا دولت را فعال‌تر و پویا‌تر کنیم. دولتی‌ها به ویژه وزرا و مسئولان اقتصادی باید به مجلس گزارش دهند زیرا مسائل و مشکلات اقتصادی کشور به بخش‌های اجتماعی و فرهنگی هم آسیب وارد کرده است.

وی معتقد است: دولت برای دوران پساکرونا باید برنامه‌ریزی کند و در صورت نیاز پیشنهاد دهد تا مجلس قوانین را اصلاح یا تصویب کنند. تعامل دولت قطعا تعامل مجلس را همراه خواهد داشت اما در صورت تعلل دولت، منتخبان مردم پیگیری های لازم را خواهند کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet