هدر موبایل
1399/03/10 16:26:17
سرویس اقتصادی
حسین‌زاده مطرح کرد

تحول در اشتغال با تقویت صنایع پایین دست پتروشیمی / ضرورت استفاده از ظرفیت منتخبین جوان در کمیسیون‌ها

منتخب مردم لارستان، گراش، خنج و اوز در دوره یازدهم مجلس گفت: صنایع پایین دست ۱۰برابر بیشتر از صنایع بالادست اشتغال ایجاد می‌کند.
تحول در اشتغال با تقویت صنایع پایین دست پتروشیمی / ضرورت استفاده از ظرفیت منتخبین جوان در کمیسیون‌ها منتخب مردم لارستان، گراش، خنج و اوز در دوره یازدهم مجلس گفت: صنایع پایین دست 10برابر بیشتر از صنایع بالادست اشتغال ایجاد می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/202005102111522128.jpg تحول,در,اشتغال,با,تقویت,صنایع,پایین,دست,پتروشیمی,/,ضرورت,استفاده,از,ظرفیت,منتخبین,جوان,در,کمیسیون‌ها Icana

حسین حسین‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت بر ضرورت جلوگیری از خام فروشی اشاره کرد و گفت: به منظور جلوگیری از خام فروشی باید صنایع پتروپالایشی و تکمیل زنجیره ارزش مورد توجه قرار گیرند و به صنایع پایین دستی پتروشیمی‌ها روی آورد.

منتخب مردم لارستان، گراش، خنج و اوز در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی با اعتقاد به اینکه با مکان یابی مناسب و نقشه جامع، می‌توان صنعت پتروشیمی را متحول کرد، افزود: اکنون پروژه و برنامه‌های توسعه‌ای خوبی در حوزه انرژی در حال اجرا است و صنایع پایین دست ارزش‌افزوده و اشتغال‌زایی بالا و بازار هدف خوبی دارند.

وی با بیان اینکه حدود 57 مجتمع پتروشیمی با حدود 66 میلیون تن تولید محصولات پتروشیمی در کشور وجود دارد، توضیح داد: در صنایع بالادستی به‌ازای هر 610  تن، یک اشتغال ایجاد می‌شود اما در صنایع پایین‌دست به ازای هر 5 و هفت دهم تن یک اشتغال داریم. این مقایسه نشان می‌دهد؛ صنایع پایین دست حدود 100 برابر بیشتر از صنایع بالادست اشتغال ایجاد می‌کند.

حسین زاده بر ضرورت استفاده تخصص و توانمندی منتخبین ملت به ویژه جوانان در کمیسیون‌های تخصصی تاکید کرد، اظهار کرد: اگرچه تحریم‌ها آسیب‌های اقتصادی بسیاری به کشور رسانده‌اند اما با استفاده از ظرفیت و توانمندی جوانان همچنان صادرات صورت می‌گیرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet