هدر موبایل
1399/03/10 16:14:19
سرویس اقتصادی
حسین بامیری:

طرح اصلاح مکانیزم عضویت منتخبان مجلس در کمیسیون ها تبعیض‌ها را کاهش می دهد

منتخب مردم لردگان و خانمیرزا در مجلس گفت: بر اساس قانون فعلی آیین نامه مجلس یک منتخب مجلس با سابقه بالای مدیریتی در شرایط فعلی امتیاز کمتری نسبت به یک نماینده ادوار خواهد کرد، از این رو باید قانون فعلی اصلاح شود، زیرا آیین نامه فعلی با هیچ اصولی تناسب نداشته و به نوعی تبعیض و بی عدالتی است.
طرح اصلاح مکانیزم عضویت منتخبان مجلس در کمیسیون ها تبعیض‌ها را کاهش می دهد منتخب مردم لردگان و خانمیرزا در مجلس گفت: بر اساس قانون فعلی آیین نامه مجلس یک منتخب مجلس با سابقه بالای مدیریتی در شرایط فعلی امتیاز کمتری نسبت به یک نماینده ادوار خواهد کرد، از این رو باید قانون فعلی اصلاح شود، زیرا آیین نامه فعلی با هیچ اصولی تناسب نداشته و به نوعی تبعیض و بی عدالتی است. https://cdn.icana.ir/d/019/202005100235514437.jpg طرح,اصلاح,مکانیزم,عضویت,منتخبان,مجلس,در,کمیسیون,ها,تبعیض‌ها,را,کاهش,می,دهد Icana

حسین بامیری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به طرح کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس برای اصلاح مکانیزم عضویت منتخبان مجلس در کمیسیون های تخصصی، گفت: به طور حتم اصلاح آیین نامه کنونی مجلس بسیار ضروری است، شرایط قانون فعلی عمومیت نداشته و تنها نمایندگان ادوار می توانند از آن استفاده کنند.

منتخب مردم لردگان و خانمیرزا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس قانون فعلی آیین نامه مجلس یک منتخب مجلس با سابقه بالای مدیریتی در شرایط فعلی امتیاز کمتری نسبت به یک نماینده ادوار خواهد کرد، از این رو باید قانون فعلی اصلاح شود، زیرا آیین نامه فعلی با هیچ اصولی تناسب نداشته و به نوعی تبعیض و بی عدالتی است.

وی گفت: اگر قرار است که برای عضویت منتخبان در کمیسیون های تخصصی براساس مکانیزم امتیازدهی عمل شود، باید یک تناسب عادلانه اجرایی شود، در شرایط کنونی برخی نمایندگان ادوار محترم برای عضویت در یک کمیسیون، نه سابقه لازم و نه تجربه کافی را در آن بخش دارند، اما به دلیل سابقه نمایندگی امتیازی بالایی دریافت می کنند.

بامیری ادامه داد: بر اساس طرح جدید اصلاح آیین نامه داخلی مجلس، سابقه نمایندگی برای منتخبان تنها یک امتیاز پایه750 تایی دارد، در حالی که در قانون فعلی، به میزان حضور نمایندگان در ادوار مجلس، این امتیاز پایه ضریب می گرفت.

منتخب مردم لردگان و خانمیرزا در مجلس گفت: قطعا اگر نمایندگان مجلس به صورت تخصصی به عضویت کمیسیون ها در نیایند، آن وقت نمی توان توقع داشت که کمیسیون ها و در کل مجلس شورای اسلامی بتواند به اهداف عالی خود دست یابد. /

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet